MENÜ

Fırtına taraftarıyla coşar

22 Kasım 2021, Pazartesi 09:03 Son Güncelleme: 22 Kasım 2021, Pazartesi 09:03
- A +

Lider Trabzonspor eskiden yapamadığı bir çok şeyi bu sezon yapma başarısı gösteriyor. Parolası mutlak şampiyonluk olan ezeli rakiplerinin puan kayıpları yaşadığı haftaları avantajlara çevirebiliyor. Bu durum değişimin, dönüşümün basit ama hedef yolunda en önemli detay parçası. Gaziantep karşısında da mutlak kazanma odaklı ancak sabırlı bir oyun izleyeceğimizi düşünüyorum. Tam kapasite seyirci serbestliği geldikten sonraki bu ilk iç saha maçında ortalama 40 bin kişilik taraftar katkısı bir başka önemli avantajı olacak Trabzonspor’un. Abdullah Avcı’nın mesajlarından çıkardığımız özet ‘birlikte oynayalım’ şeklinde. Horon vurgusu önemli. Yerel oyunculara ekstra destek talebi, yerel oyunculara ekstra köstek olanları daha bir yıllık çalışma süresinde fark etmiş olmasından.

Erce bayrak yarışçısı

Birçok galibiyette direkt başrol oyuncusu kaptan Uğurcan Çakır bugün yok. Yerine oynayacak Erce’nin maç eksiğinden bahsedebiliriz. Ancak oyuncunun verdiği mesajları takip edenler, Erce’nin bir bayrak yarışçısı olduğunu fark etmişlerdir. Trabzonspor üçlü ya da beşli savunmalara karşı bir kaç maç kendini başarılı şekilde test ettiği için Gaziantep önünde bu formasyona hazırlıklı olacaktır.

Abdülkadir fark yaratır

Tribünler eskiden ‘önce takım oynasın, sonra biz coşalım coşturalım’ ruh halinden, bütünleşme sonrası ‘önce biz başlayalım’ evresine geçti. Bu çok önemli bir detay. Abdülkadir Ömür A Milli Takım’da öz güveni yükseldiğinde neler yapabileceğini göstermişti. Uzunca bir süre onun maçlarını izleyeceğimizi düşünüyorum. Sabır oyununa senkronize taraftar ve anlar, bambaşka bir Trabzonspor izleyeceğimizi düşündürüyor

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...