Favori yok ama...

Abone Ol Google News

Trabzonspor’un İstanbul’daki evi gibidir Olimpiyat Stadı... Yıllardır türlü vesilelerle gelir, şöyle bir havalandırır, gider! Özellikle bu stadyumda oynadığı finallerle, kazandığı kupalarla Trabzonspor taraftarlarının hafızalarında hep kazandıran mekan gibi görülmüştür. Bugün bir kez daha tereddütsüz “Olimpiyat’ta oynayalım” denilmiş, Beşiktaş’ın bir İstanbul takımı olmasına rağmen tarafsız saha şehir kavramına farklı bir anlam getirilmiştir.

Haberin Devamı

Onuachu’nun maçı olabilir

Böylesi bir sezonu her iki takımın da kupayla kapatma arzusu ortaya çok güzel, heyecanıyüksek bir karşılaşma çıkaracak. Trabzonspor tam kadro, en ideal kadro, en formda oyuncularıyla sahada olacak. Başakşehir önünde verilen sınav mükemmeldi. Adeta kupanın prova maçı gibiydi. Stratejik bir üçüncülük maçı, ortaya konan futbol aklı ile final havasında oynanmıştı. Rakibi Beşiktaş bol rotasyon yaparken, Trabzonspor’un bu son üst düzey antrenmanı Trabzonspor’u daha da dinamik hale getirmiş olabilir. Her iki takım için de kupa müthiş bir motivasyon. Trabzonspor rakibine göre biraz daha iyi bir sezon yaşamışken yine de derbilerin favorisi olmaz demek en doğrusu. Trezeguet’nin dönüşü, Visca Menuier’in uyumu Onuachu’yu kupa finalinin altın adamı yapabilir. Beşiktaş’ın formsuz gözüken ama bu tip maçları iyi oynayan oyuncuları var.

Haberin Devamı

En önemlisi hoca farkı

Haliyle kolay maç olmayacak her iki takım adına. Ancak şunu büyük bir fark olarak görüyorum. Abdullah Avcı, bu tip maçları çok oynamanın verdiği deneyimleriyle kenarda daha etkili işler yapabilir. Güzel bir final, güzel oyunlar, kazananın alkışlandığı, hakemin konuşulmadığı bir gece olsun.

YORUM YAZ