MENÜ

‘Galatasaray bir his takımıdır’

26 Ocak 2022, Çarşamba 10:22 Son Güncelleme: 26 Ocak 2022, Çarşamba 10:22
- A +

Cennet mekan Baba Gündüz çok şık ifade etmiş, eşsiz Galatasaray erdemini. ‘Galatasaray bir his takımıdır. Renklerine aşık, birbirlerini seven futbolcuların takımıdır. Galatasaray feragat ve fedakarlıkla çalışacak, futbolcuların takımıdır.Galatasaray şımarıkları, kendini beğenmişleri, yalnız kendisini düşünenleri sevmez. Galatasaray bir halatı birlikte çekip hep birlikte üzülüp hep beraber sevinmesini bilenlerin takımıdır.’

Galatasaray ruhuna benliğini katan, Galatasaray’ın herhangi bir spor kulübü olmasının ötesine taşıyan harikulade insanlarımız var. Var da 100 yıllık tarihin son 47 yılında ; kendi kişisel kültürünü kulüp yapısına entegre ermeye çabalayan; ‘ben yoksam Galatasaray yok’ diye düşünen ego da var! E tabii bu kendine has yapının, trolları da var !

Galatasaray’ın olmazsa olmazı; kendine has ‘eğitim, bilim, spor, saygı, sevgi, liyakat, vefa, kadirşinaslık’ özgün karakter ve değerlerini yeniden oluşturma mecburiyetidir.

Sarı Kırmızılı camianın kısa sürede devreye sokması gereken en acil ve hayati gerekliliği; Galatasaray’ın bir his takımı olduğu gerçeğini, cümle aleme belletmesidir.

Burak Elmas; o muhteşem ruh hamili olup, rahmetli Gündüz KILIÇ ve Coşkun Özarı dergahından geçmiş ‘Cengiz Özyalçın, Candemir Berkman, Bahri Altıntabak, Erol Yanık, Turan Doğangün, Uğur Köken, Ertan Gürkan, Ayhan Elmastaşoğlu, Muzaffer Sipahi, Bülent Ünder, Mustafa Yürür gibi efsane Galatasaray futbolcularının, böylesi zorlu virajda, tecrübeleriyle savrulmaların önüne geçebilecek güç olduklarını bilir. ‘His’ denen erdemin yeniden devreye girebilmesi için, efsanelerin devrede olması gerekmektedir.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...