MENÜ

ELM SOKAĞI KABUSU!

12 Mayıs 2022, Perşembe 16:33 Son Güncelleme: 12 Mayıs 2022, Perşembe 16:33
- A +

Çocukluğumuz, ilk gençliğimiz ‘Frankeştayn,Dracula, Vampyre’ korku sineması izleyerek geçti. 1984’te Robert Englun’un ; Freddy Krueger’i canlandırdığı ‘Elm Sokağı Kabusu‘ çekildi neredeyse geçmiş, gelecek tüm korku filmlerine rahmet okuttu!

Gündemdeki ‘Galatasaray’ın kabusu’nun senaryosu da ; 1996’da rejisör Faruk Süren yönetiminde vizyona girdi ve hiç fasılasız devam etti… Bu kurgu devamında; Galatasaray tarihine, kazançlarına, malına mülküne rahmet okutturacak gibi ! Baş rolde de Fatih Terim ve mektepli, mektepsiz cast personeli! Türk Futbolunun gelmiş geçmiş en yetenekli, başarılı futbolcularını barındıran, efsane Galatasaray kadrosu ne barındırıldı, ne de anılıp hatırlatıldı! Kunta Kinte muamelesine tabi tutuldu adeta! Terim ile UEFA Kupasını kazanan, Lucescu ile Real Madrid’den Süper Kupa'yı Monako’da alan ve Ay Yıldızlı formayla Şenol Güneş çalıştırıcılığında Dünya üçüncülüğü kazanan bu çocukları daha da, şükranla zikredip hatırlayan, başarı anılarında söz eden hiç olmadı! Hiçbiri TFF veya Galatasaray ya da Florya’da barındırılmadı. Galatasaray’da Faruk Süren manevi, Fatih Terim, TFF’de de Şenol Güneş asla unutulmaması gereken bu kahraman jenerasyonun balını, kaymağını, başarılarını maddi manevi yedi!

Benzer jenerasyonu acaba yeniden kurabilir miyim arayışına giren Terim gitmeleriyle, kalmalarıyla mücadeleyi ve lobi faaliyetlerinden hiç vaz geçmedi. Tabii öyle bir kadronun yanından dahi geçemedi, kulüp yersiz transfer harcamalarıyla battı! Bu arada kendisinden başka hiç kimseyi Florya’da barındırmama politikası ve aklın mantığındaki alamayacağı transfer harcamalarına da, ara vermedi. Neticede ‘Elm sokağı kabusu’ korku filmine taş çıkartacak ‘Galatasaray’ın kabusu’ senaryosunu daim vizyonda tuttu!

Galatasaray kulübünde yaşanan kaos, şahit olunan utanılası durum ve başkanlık makamıyla oyuncak gibi oynanması müsebbiplerinin kim ve kimler olduğu ortada zaten.

1996’dan itibaren Fanatik gazetesinde, karşı karşıya kalınacağını bıkmadan usanmadan açık ve net yazdığım ‘felakete doğru seyre’ son vermenin çaresi ; daima dürüst, dikkatli, uyanık kalmak ve yaşanan kabusun müsebbipleriyle yüzleşmek olmalı!

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...