MENÜ

Bahtsız Katalon!

17 Mayıs 2022, Salı 07:14 Son Güncelleme: 17 Mayıs 2022, Salı 07:14
- A +

Galatasaray’ın iyi başladığı halde gole tahvil edemediği pozisyonlar ardından, Yunus Akgül ve 0-1. Maalesef Muslera iki kaşı ortasından yemiş gözükse de, top kapattığı köşeden girdi! Birden ‘bahtsız Katalon’ dedim ve fihristimdeki bilumum taşları, not ettim! Muhterem spor medyamızda; Torrent’e geldiği günden itibaren bir punduna getirip sallamak, yaşam biçimi ve bilgelik standartları ölçüsü sayılmakta çünkü! E 9 dakika boyunca baskı kurup, rakibin ilk atağında Marcao becerisi; Muslera marifetiyle ‘çıt’ diye gol yenmişse, Torrent’i ne denli eleştirsek az bile. Hele hele Yunus’un Galatasaray forması giymemesi kusuru ise; Katalan hatalı seçimler kataloğu eseri değil de nedir? Balotelli şahane vuruşu üst direkten döndüğü an, Aslan’lar titredi ve kendine döndü. Halil, Berkan, Kerem, Babel etkili Gomis ise her pozisyonun içinde aktifti. 28’de Berkan’ın üçüncü vuruşu savunmadan döndüğü halde pes etmedi dakika 29’da 4’ü denedi! Sabırla tekeden süt çıkar da, Samet’in elinden penaltı çıkmaz mı ? Gomis 1-1. Oldukça keyifli geçen ilk yarı ev sahibinin 14, konuğun 5 şutuyla 1-1 bitti. Balotelli’nin Galatasaray kale arkasındaki kime kafayı taktığı da, merak edildi! Çünkü 2 vuruşu o mevkiye gitti. İkinci yarı Kerem kafa vurdu Muriç yumurtladı, gezen tavuk yumurtası gibi işe yaradı 2-1.

63’te Kerem asistiyle Gomis’e attırdı 3-1. Müsabaka çok keyif veren bir şekle, Torrent’in de soluk beniz rengi yerine geldi. Balotelli ceza vuruşunda harikulade bir gol attı. İlk yarıda kafayı taktığı kişi keşke, Muslera kale arkasına geçseydi. Geçmedi 3-2 etti.

Torrent Babel ısrarında haklı çıktı, Vargas gibi bir kaliteli yabancı beğeniyle izlendi. Bahtsız Katalon kötü kaderini yendi. Yendi de, yine buluruz evvel Allah hatasını!

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...