MENÜ

Acı üstüne acı!

01 Kasım 2020, Pazar 06:58 Son Güncelleme: 31 Ekim 2020, Cumartesi 23:45
- A +

İzmir depremi hangimizin yüreğini yakmadı? Evlat acısı eski başbakanımız Mesut Yılmaz’ı da aramızdan aldı. Mekanın cennet olsun aziz Galatasaraylı. Fanatik gazetesindeki Çağrı Davran’ın Türk Futbolu’nun geleceği ile ilgili ; ‘Avrupa’yı unutun!’ Yorumu da bir farklı acı. Üst üste gelen, acı üstüne acı ve Galatasaray - Ankaragücü maçı! Ankaralı’ların formasında ‘imalat-ı harbiye’ amblemi var. Örneklenen futbol değerlerine baktığımda konukta ‘imalat-ı harabiye’ ev sahibinde de ‘mekteb-i harabiye’ markaları olsa, daha yakışıklı olurdu diye düşündüm valla. Hep söylerim ‘bu futbol değerleri için heba edilen onca dövize de, masrafa da, emanet edilmiş tarihi kulüplerimize de yazık!’ Galatasaray 1-0 kazandı. Acaba 10 eksikle gelen Ankaragücü takımını sahaya sadece bir kişi mi çıkacak sandı ? Harbiden paçayı zor kurtardı!

Gecenin sorusu

Belhanda’nın hem rakip, hem de Sarı Kırmızılı ekip için ; nasıl tatlı ve aranılası bir bela olduğu, dün gece yine anlaşıldı mı acaba ?

Maçın starı

Saracchi. Aslan’ın dişlerinin sıkmaktan çatır çatır dökülebileceği geceyi de, 3 puanı da, maçı da asistiyle kurtardı. Bravo.

Maçın olayı

Bolingi’nin kaçırdıkları! Biraz şanslı az daha dikkatli olsa, Ankaragücü İstanbul’da galibiyete çapa atardı!

Kısa mesaj

Harp ve Sulh’un yazarı ; Tolstoy ‘mutlu olabilmek için mutlu olabilme ihtiyacına inanmak gerek’ der. Sarı Kırmızılı camiada zart zurt harp ve sulh ilan edenlerin dikkatine nokta.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...