Terim kaybetti...

27 Ekim 2011, Perşembe 12:00
- A +

Fatih Terim, Kazım ve Gökhan’ı sakatlık nedeniyle kaybetti...
Servet’i ve Sabri’yi ise kırmızı karttan... Kabul etmeli ki ilkinde fazlasıyla ilginç bir hakem kararıyla.
Engin’i dizginleyemediği hırsı nedeniyle 15. dakikada biten nefesi ve üstüne siniri nedeniyle kırmızı kart görmesin diye çıkararak...
Sabri’yi diğerleri işini çok yapmadığı ve ülkenin en çok dalga geçilen sporcusu olmaktan kurtulmak için ekstra çaba sarf ettiği için...
Melo’yu stoperde kullanmak zorunda olmasından...
Dolayısıyla maç sırasında istediği değişiklikleri yapma şansını da kaybetti...
Hasan Şaş’ı hocanın zihnini açacak fikir vereceğine hakeme daldığı için.
Zemini ise bazıları işini yapmak yerine mazeret ürettiği için kaybetti Terim...
Bu şartlarda kaybetmesi normaldi.
Ama ilginç olan henüz kaybetmediği ilk yarıda yarım pozisyondan, Kazım’ın övgüye değer çabasıyla bir gol çıkarmasıydı. Yani üretkenliği sıfır oyunda öne geçti. Önde çok iyi basıp rakibe top yaptırmadı. Fakat baskıyı üretkenlikle birleştiremedi.
Bunun nedeni bu dizilişin kanat unsurlarının oyunu genişletemeyişi. Sabri dışında bu oyunun hücum yönünü oynayabilen yok. Selçuk hucuma uzak kalınca Elmander’i destekleyen adam sayısı azalıyor. Dolayısıyla kaptığı toplar hemen rakibe geçiyor.
Bu oyunda Olcan ve Muhammet’in yaratıcı oyunları, hakemin ilginç kararlarıyla bileşince Antep şansları eşitledi. Olağanüstü iki gol atınca da maçı alıp götürdü. Muhammet’in topuğu olağanüstü.      
Ancak asıl olağanüstü olan 2. gol. 3 saniye içinde atılan iki şutu bütün bir sezon boyunca atamayan takımlar var.
İkinci yarıdaki cansiperane Galatasaray oyunu takdire şayan ama bir çıkmazı da işaret ediyor.
Eksik olmasına rağmen 11 kişi olduklarından çok daha fazla pozisyona girebilmeleri ile Sabri tarafından eksik bırakılmalarının sebebi aynı. Kontrolsüz savaş hali. Bundan kontrataklarla fark yemek de çıkabilirdi.
Önemli olan bu baskıyı soğukkanlılıkla ama üretkenlikle yapabilmek.

YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.