MENÜ

Rus Ruleti!

03 Mart 2021, Çarşamba 06:58 Son Güncelleme: 03 Mart 2021, Çarşamba 06:58
- A +

Tedirgin oynadılar. Bu Malatya’yı oyuna daha fazla soktu. Golden sonra yine Beşiktaş’ın oyunu söndürememe sıkıntısı baş gösterdi. Maç her seferinde Rus Ruleti'ne dönüyor.

Necip’in yerine Mensah’ın girişi: Atiba hücuma yardım eden oyuncuyken, Necip çıktığında orayı Mensah’la ikileyince pres eşleşmelerinde Malatyaspor kendi sahası çevresinden eksik kaldı. Savunma dengesi bozuldu. Atiba da ekstra oyuncu olarak pozisyona girdi ve golü attı. Bunun kadar önemli olan, Atiba’nın topla içeri girip hiç acele etmeden, kalecinin boş bıraktığı köşeye ölçe biçe yaptığı vuruş. Çoğu santrfor yaradana sığınıp vururdu. Golünde bilgelik var. Atiba öyle bir standarda alıştırdı ki, bu yaptıkları normal geliyor. Ama öyle değil. O tüm ciddiyetiyle ‘gençler bilse, yaşlılar yapabilse’ deyişiyle alay ediyor. Farkı yaratan detay buydu. 

İlerleme şart

Malatya’nın maça Beşiktaş’ın kendi oyunuyla cevap vererek başladığını söylemek lazım. Öndeki 4’lü iyi bir presle rakibinin zor zeminde oyun kurmasını engellediler. Ama Beşiktaş’ın savunmasını kıramadılar. Vida-Wellington oyunu kuramadılar ama kalabalık prese karşı savunma standardını bozmadılar. Topa sahip olunduğunda oyun katılımları ise eksik kaldı. Tedirgin oynadılar. Bu Malatya’yı oyuna daha fazla soktu. Golden sonra yine Beşiktaş’ın oyunu söndürememe sıkıntısı baş gösterdi. Tempoyu istedikleri seviyeye çıkarmadıkları oyunlarda bu onları zorluyor. Maç her seferinde Rus Ruleti'ne dönüyor. Oyunu demlendirme konusunda ilerleme şart.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...