MENÜ

Muslera’ya farklı kutlama

21 Ocak 2021, Perşembe 06:58 Son Güncelleme: 21 Ocak 2021, Perşembe 01:24
- A +

6 ay sonra hiçbir şey değişmemiş gibiydi Muslera için. Kalitesi ve mental fitliğindeyse hiçbir eksilme yok gibiydi. Arkadaşları için de benzer şeyler söylemek mümkün. Ancak asıl farkı Feghouli yarattı diyebiliriz. Gerçek anlamda yıldızlaştı ve Belhanda, Akbaba ve Arda’yı da yükseltti.

6 ay sonra hiçbir şey değişmemiş gibiydi Muslera için… Onu çok zorlayacak toplar gelmese de Denizli’nin 6 isabetli şutunda 1 gol yedi. Kalitesi ve mental fitliğindeyse hiçbir eksilme yok gibiydi. 

Arkadaşları için de benzer şeyler söylemek mümkün. Gençlerbirliği maçında olduğu gibi rakip alana kalabalık yerleşip ceza sahası çevresinde doğru mesafeli üçgenleri kurdular. Bunları ilk dakikadan itibaren ceza sahası içinde şutla bitirebildiler. Denizli Gençler’den farklı olarak Rodallega’yı iyi kullanarak zaman zaman bu baskıyı kırdı ama şut kalitesi istenen seviyede değildi. Galatasaray içinse durum farkılıydı. 1’in altında gol beklentisinden (xG) 3 gol çıkararak soyunma odasına gittiler. 

Babel alan açtı

İkinci yarıda Denizli baskınla güzel bir gol buldu ama Galatasaray aynı oyuna devam etti. Emre Akbaba’nın 360 derecede oynarken yaşadığı sıkıntılar devam etse de rakibi baskıladıklarında ceza sahası içinde neler yapabildiğini göstermesi olumluydu. Ancak asıl farkı Feghouli yarattı diyebiliriz. Bu tip rakiplere karşı Cezayirli hücumun beyni ve akışkanlığının merkezi oluyor. Gerçek anlamda yıldızlaştı ve Belhanda, Akbaba ve Arda’yı da yükseltti. Maçtan önce Yalçın Koşukavak Babel’in hareketli oyununun belki de kendileri için avantaj olacağını söylemişti. Ama öyle olmadı. Feghouli’nin merkezinde olduğu dinamik hücum ekibine hareketliliği ile alan açtı. Eksiği skor oldu. Bu oyun biraz da onun sayesinde ortaya çıktı ama böyle bir oyunda misal Falcao’nun 2-3 gol atması da işten olmazdı. Keza Diagne’nin de. 

Galatasaray bu sezon işte bu tip kafa karışıklıklarını yaşıyor. Bu kadro ve oyun Beşiktaş maçında neden sahada yoktu diye soruyor insan mesela… Tabii hemen sonra da ‘Denizli’nin bulduğu boşluk ve pozisyonları Beşiktaş bulsa kim bilir ne olurdu?’ sorusu da akla geliyor.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...