MENÜ

Maksimumla kaybettik

21 Ekim 2020, Çarşamba 06:58 Son Güncelleme: 21 Ekim 2020, Çarşamba 01:56
- A +

Okan Hoca’nın kurduğu oyunda bir yanlışlık yok. Visca, İrfan, Rafael ve Crivelli’yle kurduğu öndeki 4 hareketli oyun bizim ligi süpürür. Crivelli bir adım önde ve Mert geçen seneki standardında olsa Başakşehir maçı alabilirdi. Başakşehir maksimumda oynadı. Leipzig standart planla rahat kazandı.

Dün izlediğimiz, Başakşehir’in bu sene oynadığı en iyi oyun. Leipzig’in en çok dikkat etmesi gereken, hatta Alman medyasının en çok sorduğu, dolayısıyla en çok dikkat çeken Visca’nın bölgesini kontrol etmekle görevli olan Angelino’nun 3 net pozisyonda 2 gol bulduğu bir maç… Son anda finali kaçırmış Şampiyonlar Ligi yarı finalistine deplasmanda maç kaybetmek suç değil. Okan Hoca’nın çizdiği oyun da yanlış değil. Ama canlı tutamadığınız kadro, canlı tutamadığınız bir oyunda en güvendiğiniz hücum silahınızı kontrol etmekle görevli oyunculardan biri sizi yıkan iki golü atıyorsa bu tesadüf olamaz.

Nagelsmann oyunu bozdu!

Çünkü Nagelsmann sizin soldan sağa çevirmek üzere dizayn ettiğiniz oyunu merkeze doğru kıracak bir baskı planladı. Oyunun merkeze kırmak üzere yaptığı baskının her defasında da Angelinho’yu içeri yolladı. Bir daha seyredin. Baskının başarısız olduğu denemelerde de Angelino’nun oraya koşu attığını göreceksiniz. Ve bu planla kazandı. Yanlış anlaşılmasın. Okan Hoca’nı kurduğu oyunda bir yanlışlık yok. Visca, İrfan, Rafael ve Crivelli’yle kurduğu öndeki 4 hareketli oyun bizim ligi süpürür. Dün de Crivelli bir adım önde ve Mert geçen seneki standardında olsa Başakşehir maçı alabilirdi. Bu açıdan sorun yok. Sorun şu: Başakşehir maksimumda oynadı. Leipzig standart planla rahat kazandı

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...