MENÜ

Lider

09 Aralık 2016, Cuma 02:30 Son Güncelleme: 09 Aralık 2016, Cuma 11:43
- A +
Aynı 4’lü grupta ikinci, son 5 golde üçüncü röveşata sayısı...

Bir okurumuzun önerisiyle Soweşata demek daha uygun aslında. Musa’nın normali bu. Ters bir adam...

Golünün anlattığı sadece vuruşun tersliği değil. Feyenoord savunmasının hataya çok yatkın bir ekip oluşu aslında. Gole kadar 3 ciddi hata yaptılar -Fenerbahçe de zorladı- ve 3 net şans buldu Fenerbahçe.

Orta sahada Alper’in El Ahmedi’ye yakın oynayıp akınları kaynağında kesme fikri ilk maçta olduğum gibi işe yaradı. Savunma kekemeleşti ve oyun kuramaz oldu. Hatalar da üst üste geldi.

Fenerbahçe’nin rahatlıkla soluna Lens’e dönebildiniz bu zaman zarfında bir de verilmeyen net penaltı var. Sonrasında çok da alışık olmadığımız bir durum ortaya çıktı. 

Lens’i bulamadılar

Fenerbahçe belki de Elia tehdidinin tedirginliğiyle oyun merkezini geri çekti. El Ahmedi boşa çıktı. Feyenoord soluna rahat dönmeye başladı ve Elia’yı topla buluşturup yüklendi.

Çok rahat çizgiye indiler ve 2 kez net gollük pozisyon yakaladılar. Yaptıkları bir başka başarılı iş ise Fenerbahçe’yi soluna döndürmemek oldu. Orta sahamız Lens’i bulamadı bir türlü.

Devreye 1-0 gitmek psikolojik açıdan önemliydi. Ancak devre arasında da Elia tehdidi ve Lens’i görmeme konusunda bir gelişme sağlanamadan sahaya dönüldü. Tabii Feyenoord’un Bilal’le sağ kanadını kullanmaya başlaması da bunda etken oldu. Ama savunma 4’lüsünün güvenliğinden bir şey de kaybetmedi. Advocaat’ın Lens -Volkan ve RVP- Emenike değişikliklerinin yerinde olduğunu söylemek lazım. Bu oyunu değiştirdi.

Olması gerektiği gibi

Fenerbahçe’de ön alanda top kayıpları fazla olsa da değişiklikler sonrası rahat çıkarak rakibe akın sürekliliği imkanı tanınmaması önemliydi. Yani Sarı-Lacivertliler ilk yarının sonundaki baskıyı yemedi.

Özellikle iki Volkan’ın da gördüğü sarı kartları hiç anlamamakla birlikte genel olarak soğukkanlı kalmayı başardıklarını söyleyebiliriz. Bir liderin olması gerektiği gibi. Bunun o korkunç Manchester deplasmanından sonra gelmesi ise ayrıca önemli.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...