MENÜ

Kördüğüm açılamadı

Abone Ol Google News

Siyah-Beyazlılar, Rıza Çalımbay’ın attığı kördüğümü açamadı. Ancak Sergen Yalçın için 1 puan, bu zor deplasman için aslında hiç de fena değildi. Yalçın, Çalımbay’ın beklediği ekstra riskleri almadı. Beraberlik bu deplasman için kötü değil. Ama psikolojiyi iyi yönetebilirseniz...

Haberin Devamı

Rıza Çalımbay, Beşiktaş’ın iyi işleyen hücum planının hemen her yerine yüksek engeller koydu. 2. bölgeden itibaren açık pas kanalı bırakmadı ve yakın, temaslı bir karşılama yaptı. Atiba gibi kendisini kaybettirip bir anda parlayanlar dahil herkes sürekli kontroldeydi. Bu baskıyı kırmak için pas gösteren her Beşiktaşlı’yı da Sivaslı oyuncular temaslı bir şekilde takip etti. Alan-adam markajı dengesini iyi kurdular. Beşiktaşlı oyuncuları kalelerine döndürmediler. Savunma anlamında her şey istedikleri gibi gitti.

Negatif durum...

Hücum içinse aynı şeyi söyleyemeyiz. Beşiktaş’ın riski artmasını mı beklediler, yoksa istedikleri çıkışları mı yapamadılar. Bunu bilmek zor. Az sayıdaki şansı Erdoğan’ın penetrasyonlarından buldular ama o da son paslarda sakin kalamadı. Sergen Yalçın için 1 puan bu zor deplasman aslında hiç de fena değildi. Ama hafta sonu Ankaragücü karşısında kaybedilen 2 puan sonrası buradan alınacak 1 puanın hem takım-camia hem de rakipler nezdinde negatif bir durum yaratması da aşikardı. Bu tuzağa düşmedi.

Haberin Devamı

Larin, zorlayıcı olamadı

Yalçın, 1 puanı cebinde tuttu ve Rıza Çalımbay’ın beklediği ekstra riskleri almadan oyunu tuttu. Aboubakar’ın devrede çıkışı sonrası bu savunma karşısında driplingli oyuncular dışında bir çaresi yoktu. Zira Larin, Sivas stoperleri için çok da zorlayıcı bir güç değildi. Ama istediği çabayı biraz N’Koudou dışında bulabildiğini söylemek zor. Çalımbay’ın attığı kördüğümünü açamadılar. 1 puan bu zor deplasman için kötü değil. Ama iyi psikolojiyi iyi yönetebilirseniz.

YORUM YAZ