Çözüm değil ama

07 Nisan 2015, Salı 02:30
- A +
Bu erteleme kararı futbolcuların protestosuyla gelse manalı olurdu. Çünkü asıl aktör onlar, saldırıya uğrayan, doğal olarak korkan, tehdit altında olan onlar ve onların arkadaşları. Ama hiç sesleri çıkmıyor.

Hani her fırsatta futbolu futboldan gelenler yönetmeli diyorlar ya. Yönetemezler. Hayatları tehdit altındayken dahi yumruklarını masaya vuramayanlar futbolu bırakınca sektörü yönetmeye talip oluyorlar. Açık açık söyleyeyim kimse bu kadar pısırık bir meslek grubuna yönetme hakkı tanımaz. Dün o masada siz yoksanız, yarın da olamazsınız.

Gelelim karara.

Aslında bu tip erteleme kararları olayın hemen ardından yapılırsa manalıdır. Yani erteleme kararının 3 saat sonrasında Beşiktaş-Başakşehir maçı oynanırken karar çok manalı olmayabilir.

Öte yandan buradaki erteleme kararının herkesin biraz sakinleşmesi için iyi bir fırsat olarak da görülebilir. Ancak çözüm olmazsa olmaz. Fenerbahçe maçını tek başına ertelemek dengeleri bozabilirdi. Ve Fenerbahçe dahil kimse de bunu istemezdi. Bu açıdan bakıldığında anlaşılabilir olsa da erteleme çözüm değil. Sadece nefes alma fırsatı getirir. Fail bulunmazsa çözüm olmaz.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...