MENÜ

Çifte kayıp

22 Nisan 2021, Perşembe 06:58 Son Güncelleme: 22 Nisan 2021, Perşembe 06:58
- A +

Maçın son bölümüne önde giren Trabzonspor beraberlik golünü; Hugo, Flavio ve Uğurcan’ın zincirleme yaptığı hatadan dolayı kalesinde gördü. Galatasaray’a da bu tip bir şey lazımdı. İki takım için de kayıpla biten bir maç oldu.

Göztepe maçı performansı haftalardır süren kötü gidişten sonra Galatasaray’a umut vermişti. O plan üzerinden Babel-Halil değişikliğiyle gitmek hem mantıklı hem de kaçınılmazdı. Ancak iki konu önemliydi. Birincisi Trabzonspor çok daha dengeli ve topa sahip olmak isteyen bir takımdı. Orta sahayı Göztepe gibi ele almayacaktı. Baker’ın orta sahada görev alışı da bunu haber veriyordu. Diğer önemli konu ise bu sezon Galatasaray’daki en golcü 12 oyuncudan sadece ikisi sahadaydı. Bu durum zaten ilk isabetli şutun 81. dakikada gelmesi gibi bir sonuç yarattı. Avcı’nın Berat ve Baker’ı Bakesetas’la aralarında çok mesafe bırakmadan oynatma iradesi, bunun gerçekleştiği tüm bölümlerde Galatasaray’ı sıkıntıya soktu. 

Feghouli çıkınca işler zorlaştı

Taylan, Emre, Gedson diğer Galatasaray merkezlerinden iyi bir ekip ama oyun ezberi ve organizasyon açısından geride kaldılar. Feghouli oyundan çıktıktan sonra işleri daha da zorlaştı. Trabzonspor adına iyi gitmeyen ise Nwakeme ve Ekuban’ın potansiyellerinin altından kalmaları oldu. Üstünlük sağlamlarına yetti ama maçı koparacak bildik işleri yapamadılar. Golden sonra oyunu soğutamayışları baskı yemelerine neden oldu ama çok net şanslar verdiklerini söyleyemeyiz. Beraberliği getiren golü Hugo, Flavio ve Uğurcan’ın zincirleme yaptığı hatadan yediler. Galatasaray’a da bu tip bir şey lazımdı. İki takım için de kayıpla biten bir maç oldu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...