Büyük fark olabilirdi

02 Kasım 2019, Cumartesi 06:01 Son Güncelleme: 02 Kasım 2019, Cumartesi 00:16
- A +

Dün akşam Rizespor’un yenilmek için bir rakibe ihtiyacı yoktu... Ancak, öte yandan Galatasaray’ın geçtiğimiz haftalara oranla çok daha konsantre ve hareketli olduğunu da söylemek lazım. Seri, Ömer, Lemina üçlüsü toplu ya da topsuz baskıda Rize’nin az olan enerjisini kolay söndürdü. Maçın başında savunma arkasına müsait pozisyonlarda atılmayan toplar Galatasaray savunmasını yüreklendirdi. Ev sahibi kompakt kaldı. Babel ve Emre Mor oyunun biraz içinde kalabilse, bariz bir planın parçası olabilse pozisyon sayısı ve kalitesi anlamında büyük bir fark oluşabilirdi. Ancak bu bariz sorunun devam ettiği açık. Galatasaray’ın anlamlı, anlaşılır bir planı yok. Bu plan çerçevesinde işi yürütecek ikililer de. Bunu sağlamak mümkün olana dek Galatasaray’ın maç performanslarını rakiplerin seviyesi ve takımın mücadelesi belirleyecek. Kalite değil.

Gecenin sorusu

Emre Mor’un çabasına rağmen oyun bilgisinin zayıflığı... Tamir edilebilir bir durum mu? Sanki hiç bir şey bilmiyor gibi. Ahh bir öğrenmeyi öğrense.

Maçın starı

Galatasaray’ın bütün maçlarının yıldızını maçları seyretmeden dahi söyleyebilirsiniz: Muslera. Benim için maçın yıldızı Ömer Bayram. Elinden gelenin fazlasını verdi. Sahada olduğu her an, hangi pozisyonda oynarsa oynasın %110’la oynuyor. Saygı duyulacak bir iş ciddiyeti...

Maçın olayı

Lig standartlarında PSG maçına benzetilebilir. Plan yok, mücadele var. Galatasaray’ın mücadele ettiği seviye için yeterli değil. Herkes elinden gelen her şeyi ve fazlasını yaptı. Ancak bu bir F.T. takımı için yeterli değil. Plan lazım. Herkesin izlerken ve oynarken anlayabileceği bir plan.

Kısa mesaj

Bu takımın sorunu savunma değil. Mariano, Nagatomo vs. Orta saha anlaşılır bir planın merkezi olduğunda sorun kalmayacak.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...