Amrabat parladı

16 Ekim 2011, Pazar 12:00
- A +

İlginç olan 2 ön liberolu oyuna rağmen Beşiktaş orta sahasının neredeyse şeffaf olması. Kayserispor hiç bir dirençle karşılaşmadan rahatça rakip alana geçti oyun boyunca. Ve eğer Furkan biraz daha dikkatli ve becerikli olsa fark büyür ve maç erkenden kopardı. İki kanat bekini oyuna hiç sokamadı Beşiktaş. Quaresma ve Simao’yu eksik ve kötü gösteren biraz da bu oldu. Arkalarında geniş alanlar kaldı ve Kayserispor da bunu çok iyi kullandı. Bir başka önemli eksik ise ciddi bir maç ve güç eksiği olan Guti’nin neredeyse santrfor gibi oynaması ve stoperler arsında kalması oldu. Belki daha hızlı bir santrfor, misal Mustafa Pektemek yanında olsaydı pasör rolünü üstlenebilirdi. Ama Edu çok zayıf ve ağır kaldı. Bu tip bir oyun için Edu çok yetersiz. Hangi oyun için yeterli diye sorarsanız, ben bilmiyorum. Mendes’e sormak lazım. Yani hücum hattında oldukça ağır. Orta sahada şeffaf, savunmayı da çok oyuna sokamayan bir Beşiktaş var dün. Dolayısıyla olmadı. Kayseri’de ise oyunu güzel yapan her şey vardı. Set bir orta saha, savunmaları kanatlarını oyuna sokan bir akın planı... Ve tabii önde çok haraketli hücumcular.
Bu oyun hakkında konuşurken herhalde en başta Amrabat’tan bahsetmek lazım. Sezonun en etkileyici performanslarından biriydi. Beşiktaş orta sahasını böyle kolay geçilen bir alan yapan da onun performansıydı daha çok. Olağanüstü bir oyun görüşü, topla ve topsuz hızlı karar verme ve uygulama... Ve tabii ekstra bir delicilik ve denge izletti bize. Dünya klasında bir yetenek göstersiydi. Hafta içinde milli takıma çağrılmadığı için teknik heyeti eleştiren İbrahim Toraman tüm çabalarına rağmen onu yıkamadı, bezdiremedi.... İkinci golde topu alışı, dönüşü, soğukkanlılığı ve pas kalitesi özellikle inanılmazdı. Sahadaki en iyi oyuncuydu açık ara. Beşiktaş seyircisi de oyundan çıkarken onu alkışlayarak ödüllendirdi. Son olarak milli takım serzenişinde bulunan bir diğer oyuncu olan Cenk’i de unutmamak lazım. Çok temel hatalar yapmaya devam ediyor. Sürekli topu önüne düşürerek ikincil şanslar verdi Kayseri’ye. Dedim ya Furkan iyi gününde olsa, Cenk’i çok tartışırdık.   

YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.