3 aşamalı plan gerek

25 Şubat 2020, Salı 06:58 Son Güncelleme: 25 Şubat 2020, Salı 09:39
- A +

Fenerbahçe, Ersun Yanal’ın şampiyonluk sonrası ayrıldığı ruh halinde bir kadroya sahip. Hocanın takımla bağı yok gibi. Üstüne, hem bireysel hem de toplam kalite açısından o günkünün çok çok gerisinde bir seviyede... Ersun hoca takımla bağ kuramadığı gibi, oyuncu ve rakip analizlerinde de oldukça formsuz. Tolgay tercihi, bunun en önemli göstergesi.

Yanal, fantazi dünyasında

Kırklareli maçını seyreden herhangi bir kişi, Tolgay’ın ikinci bölgeden üçüncü bölgeye geçerken yaptığı top kayıplarının Galatasaray derbisi seviyesinde ne sonuçlar doğurabileceğini kestirebilirdi. Yanal’ın bunu görmeyişi, onun neredeyse bir fantazi dünyasında yaşıyor olduğunu gösteriyor. Fenerbahçe’de oyuncular, teknik direktör kopukluğu had safhada. Bu çok net olarak görülüyor. Peki şimdi ne yapılacak? Kısa, orta ve uzun vade planlarını birbirinden ayırmak lazım. Kısa vadede Ersun Yanal’ın Trabzonspor ile oynanacak kupa maçlarının stresini ne ölçüde kaldıracağı şüpheli. Ancak bunun kararını yönetim verir.

Krizden çıkmanın yolu...

Asıl önemlisi orta ve uzun vadede yapılacaklar. Fenerbahçe’de orta vadede mutlak bir futbol yapılanmasına ihtiyacı var. Comolli-Cocu ikilisiyle halledilemeyen bu işi yapacak bir ekip bulunmalı. Yerli ve yabancı uluslarası eski oyuncuları ve teknik direktör bağlantıları var. Uzun vadede ise asıl sorunu çözecek hamlenin yapılması şart gibi duruyor. Her ne kadar şahsen kulüplerin dernek statüleriyle de ayakta kalabileceğini düşünsem de Fenerbahçe’nin acilen borçlarını kapatacak bir büyük hissedara gitmesi gerekiyor. Bu ekonomik şartlarla bu krizden çıkmak imkansız gibi duruyor.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...