MENÜ

Kolay değil!

06 Temmuz 2022, Çarşamba 20:51 Son Güncelleme: 06 Temmuz 2022, Çarşamba 20:51
- A +

Yargılamak, yermek yada övmek için henüz çok erken. 

Hazırlık maçlarında hiç yenilmedi Fenerbahçe. Takım ruhu ve oyunu anlamında bir aşama gözlemledik bu maçların tamamında.

Ferdi Kadıoğlu'ndan İsmail Yüksek'e, Pelkas'tan Mergim Berisha'ya kadar her futbolcu önemine, birikimine iman etmiş Jorge Jesus'un. Yani bu ikna temelli güven ve saygı duyuyorlar futbolcular yeni hocaya.

Dolayısıyla, takım ruhu, takıma aidiyet konusunda daha şimdiden önemli bir mesafe kat etmiş sarı lacivertliler.

Bence bu çok önemlidir. Zira, zafer için yanyana gelmiş, kazanmak adına kendilerini zorlu bir yürüyüşün beklediğini bilen askerler öncelikle komutanlarına inanmak ve güvenmek zorundadırlar.

Açıkçası, Portekizli teknik direktörün kısa sürede çok mesafe kat ettiğini görüyoruz.

Mealen "Yıldız değil, takıma yararlı olacak ve adı pek bilinmeyen futbolcu takviyesi istiyorum" demişti yeni gelecek oyuncular hakkında Sayın Jesus.

Bütün bunları biraz da kulübün içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan dolayı dillendiriyor bana kalırsa. Bu duyarlılık, aidiyet ve sorumluluk demektir en hafifinden.

İsmail Yüksek gibi genç bir yeteneği yüreklendirip değerlendirmesi, geçen sezon düş kırıklığı yaratmış Berisha'yi özgüvenine kavuşturmasi v.s, v.s. Hepsi teknik direktör adına büyük bir vizyon demektir benim açımdan.

Ancak, bütün bu artılara rağmen çok büyük bir zaaf gözlemledik hazırlık maçlarında. Hemen her hazırlık maçında (rakip kim olursa olsun hem de) azımsanmayacak denli pozisyon verdi rakiplerine Fenerbahçe, maalesef.

Tamam, daha erken belki, yürünecek yol, yapılacak çok şey var. Ama özellikle futbolda oyunun savunma yönü sanıldığından da önemlidir. Hele de başında tam bir "Kurt" Mircea Lucescu gibi teknik direktörün bulunduğu Dinamo Kiev'se rakibiniz, oyunun savunma yönü hepten önem kazanıyor doğal olarak.

Dilerim şu kısa sürede bu sorunu da çözer Sayın Jesus.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...