MENÜ

Necip ve Ljajic

23 Kasım 2020, Pazartesi 06:58 Son Güncelleme: 23 Kasım 2020, Pazartesi 06:58
- A +

Hatırlamayanlar olabilir. Necip Uysal, Ağustos ayında 2021’de bitecek sözleşmesindeki 8 milyon liralık maaşını 4 milyon liraya indirmiş ve kontratını 2 sene uzatmıştı. Bu sezon için bugünün kuruyla yaklaşık 450 bin Euro maaşından vazgeçti. Bir başka bakış açısıyla senelik 2 milyon liradan 2 sene kontrat uzattı. Helal olsun ona... Karantinadan çıktı, aslan gibi de oynadı. Sağa koyarsın oynar, ön liberoya koyarsın oynar, stopere koyarsın oynar... Kızmaz, küsmez, bırakmaz, hep elinden gelenin en iyisini yapar. Ama ne hikmetse kimse onu çok da beğenmez... 2,5 milyon Euro maaş alıp düz koşu yapan Lens konuşulmaz. O, hak ettiği saygıyı görmeyi bırakın, bir hatası 15 dakika konuşulur. Necip, çok iyi bir futbolcu olmayabilir ama gerçekten 10 numara karakteri olduğunu düşünüyorum.

Hayal kurduran bir oyuncuydu

10 numara demişken... Ljajic’e de değinmek lazım. Aslında bu yazı onun için... Lütfen kulüpten biri, bu yazıyı ona okusun. Çok yetenekli bir futbolcu. Biliyoruz çünkü sahada neler yapabildiğini gördük. Kendisi 3 milyon 250 bin Euro’luk bir kontrata sahip. Seneye de 3,5 milyon Euro alacak! Son 2 sezonunda bugünün kuruyla yaklaşık 61 milyon lirayı cebine koyacak... Beşiktaş, bu kadar ücreti Ljajic gününü gün etsin, geceleri gönlüne göre takılsın diye vermiyor ki... Veriyor çünkü, o hayal kurduran bir futbolcuydu. Tek başına hocası Sergen gibi maçı takımın lehine değiştirebilecek bir oyuncuydu. İyi oynayacaktı, yıldızı biraz daha parlayacaktı. Kendisi de kulüp de hem başarı hem para kazanacaktı.

Atiba’dan utanmıyor musun?

Şahane kontratla kendini ve ailenin geleceğini kurtarmış olabilirsin ama insanda biraz utanma olmaz mı kardeşim! Isınmada eller paltonun cebinde, 15 dakika oynuyorsun o da top ayağına gelince... Bu sezon takımının 8 maçında 135 dakika forma giymişsin ayıp değil mi? Sen, formayı ve sahada liderliği istediğini gösterecek kadar çalışırsan Sergen Yalçın senden formayı alır mı? Senin kulübüne, hocana, takım arkadaşlarına, taraftarlara, en önemlisi kendine hiç mi saygın yok? Mesela Atiba’dan utanmıyor musun?

Sana kontrat verenlere küfrediliyor

Senden istenen küçücük şeyler var. İyi antrenman yapman, iyi beslenip, iyi dinlenmen. Hepsi bu kadar! Bunları yaparsan o kazandığın devasa paranın yanında şu ana kadar hak etmediğin parayla ölçülemeyecek kadar büyük sevgi seli yaşayacaksın... Ama lütfetmeyeceksin, bu senin işin! Sana bu büyük kontratı bunun için verdiler... Sana bu kadar maaş verdikleri için kontratı yapan insanlara küfrediyorlar. Ve önceki gece sosyal medyada gördüm ki sana kızan kadar hâlâ umut bağlayan da bir o kadar taraftar var. 

Taraftarlara borçlusun!

Son 1,5 sezondur bir profesyonel futbolcu olarak yaptıkların da, yapmadıkların da ayıp... Bütün ay çalışıp yaklaşık 300 Euro maaş alabilen milyonlarca taraftar, becerilerine, diplomalarına rağmen işsiz olan insanlar senden haftada bir gün teknik kalitene yakışır performans bekliyorlar. Şahsen hiçbirine borcun yok ama hepsine borçlusun! Git hocanla konuş, sorunun varsa çözmene yardımcı olmaya çalışacaklardır. Gerekirse ki gerektiğini düşünüyorum, psikolojik destek al. Bize o iyi günlerindeki Ljajic’i izlettir. Kendine birazcık saygın varsa yap bunu... (Bu yazı yalnız Ljajic’e değil, profesyonellik ahlakı Ljajic gibi olan tüm futbolculara yazılmıştır).

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...