MENÜ

Göztepe'nin çöküşü

20 Mart 2022, Pazar 07:36 Son Güncelleme: 20 Mart 2022, Pazar 07:36
- A +

Alanyaspor artık futbol felsefesi oturmuş, tüm oyuncularıyla sistemi öğrenilmiş bir takım... Giden onca futbolcuya rağmen bunu korumayı başardılar. Göztepe önünde de topa sahip oldular ancak ilk yarıda pozisyon yaratamadılar. Göztepe maçın ilk devresinde golü buldu ama VAR hakemlerini geçemedi. 3 dakikalık incelemenin ardından iptal kararı geldi. “Galiba 5 santimetre önde” diyerek iptal ettiklerini düşünüyorum. Gençliğimde düşük tozluk kullanan çok oyuncu gördüm, genelde de severdim. Göztepe’nin başlangıçtaki ki ofsayt gerekçesiyle iptal edilen golde düşük tozluklu futbolcusu Tannane’nin kontrolü ve vuruşu mükemmeldi. İzleyenler için değerli, istatistikler açısından değersiz bir vuruş olarak kayboldu gitti.

Efecan ve öyküsü

İkinci devrede, taraftar etkili tezahürata başlamıştı ki; teknik direktör olmayan ama teknik direktörlük yapan genç Farioli, Diedhiou ve Umut Güneş’i oyuna aldı. 4 dakika sonra 71’de Efecan’ın ortası güzel, Diedhiou’nun volesi ise mükemmeldi. Efecan oyundan çıkarken taraftarların alkışla uğurlaması daha da güzeldi. Ben gençlere örnek olarak hiç şüphesiz Efecan’ı gösteririm. Hayatı direniş ve başarı öyküsü. Uzatmanın son dakikası 90+7’de Tayfur maçın skorunu belirledi: 2-0.  

İrfan Can’a haksızlık

En sevmediğim şey hamaset dolu taraftar övgüleridir. Maçın 80. dakikasına kadar takımını destekleyen Göztepe taraftarları, 80’de önce futbolcuları protesto etti. Sonra, ifadeden rahatsız olacaklar ama “Kulübün sahibi” Mehmet Sepil’i... “Sepil gol gol gol” tezahüratı yaptılar. Göztepe kâbus dolu yılları bitirdi. Harika tesisleri var, müthiş bir stadyumu ve elbette taraftarı da... Yönetimi kaçırmaktansa, kulübü sattırmaktansa, motivasyonlarını artırmak lazım. İrfan Can’a da haksızlık edildiği kanaatindeyim.


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...