Beşiktaş'ın vizyonu Mourinho'dur

Abone Ol Google News

 

Beşiktaş adına sezonun bombası, maç sonunda patladı ancak Hatayspor karşılaşmasından da biraz söz edelim. Serdar Topraktepe, perşembe günkü kupa finalini düşünerek kadroda rotasyona gitti. 2-2'lik skora rağmen söylüyorum, doğru bir karara imza attı. Çünkü Beşiktaş'ın bu maçtan alacağı 3 puan, takıma bir şey kazandırmayacaktı. Ancak bu mücadelede sakatlık ya da kart sebebiyle kaybedeceği bir futbolcu, kupa finalinde işleri zorlaştırabilirdi. Serdar hoca, riski minimuma indirdi ve doğru olanı yaptı. Maç özelinde Gedson Fernandes, Rizespor formasıyla Galatasaray deplasmanına gittiği gün gibi bir performans ortaya koydu. Kalitesini gösterdi. Bu takımın en değerli parçalarından biri olduğunu sadece 45 dakikada gözler önüne serdi. Yeni sezonda üst seviye bir teknik direktör, güçlü bir kadro ve hücuma endeksli oyunla, Gedson Fernandes parıltılı günlerine geri döner.

Haberin Devamı

Psikolojik üstünlük...

Maç bitiminde İkinci Başkan Hüseyin Yücel, Jose Mourinho bombasını patlattı. Son yıllarda aynı yerli teknik direktör sarmalına giren Beşiktaş'ın, yeni sezonda Galatasaray ve Fenerbahçe gibi güçlü figürlerle şampiyonluk mücadelesi verebilmesi için hoca konusunda üst seviyeye çıkması şart. Aziz Yıldırım'ın Mourinho açıklaması sonrası açıkçası ben, Beşiktaş'tan Antonio Conte hamlesi bekliyordum. Ancak İkinci Başkan Hüseyin Yücel, gizli bir operasyona imza atmış. Ayrıca maddi yükünü de sponsorlar aracılığıyla karşılamayı vaad ediyor. Fenerbahçe'yle Mourinho yarışına giren Beşiktaş, eğer galip çıkarsa sezona psikolojik üstünlükle başlar.

Haberin Devamı

Altın dönem başlar...

Hiç kimse, Jose Mourinho'nun devri geçti demesin. Dünya Futbolu'nun Special One'ı, her zaman dengeleri değiştirir. Portekiz, İspanya, İngiltere ve İtalya... Adeta feleğin tüm çemberlerinden geçen Mourinho, hem kulübe saygınlık kazandırır hem kalite katar hem de saha dışı mücadelede de önemli bir bayraktar olur. Siyah-Beyazlı yönetim, eğer Mourinho'yu alır ve istediği bir dünyaca ünlü golcüyü de takıma kazandırırsa işte o zaman Türk Futbolu'nda Beşiktaş'ın altın dönemi başlar...

YORUM YAZ