MENÜ

Trabzon'un işi kolay değil

08 Kasım 2010, Pazartesi 04:30 Son Güncelleme: 31 Mayıs 2018, Perşembe 20:54
- A +

Öncelikle şunu belirtelim, Trabzonspor lige renk katacak. Takımlarına gönülden bağlı taraftarların bulunduğu kentte, dolu tribünler önünde basketbol maçı oynanması büyük keyif.
Maç da keyifli geçti. Trabzonspor ligin yeni takımı. Galatasaray’a oranla daha sınırlı bir kadroya sahipler. Bu nedenle yapacakları şey mücadele etmek, taraftar baskısıyla kendilerine avantaj yaratmaktı.
Maçın başında bunu çok iyi yaptılar.
Savunmada çok sert ve mücadeleciydiler. Ama basketbolda sadece mücadele ederek maç kazanılmıyor.
Nitekim ilerleyen dakikalarda kadro yetersizliği ön plana çıktı.
Trabzon, kimyası sorunlu bir takım. Alexander Rasiç dışında hücumda üretken hiçbir oyuncu yok. Rasiç büyük bir yıldız değil. Sadece basketbol bilgisi ve zekası ise bu kadar parladığına göre, düşünün takımın durumunu.
Sırp oyuncu 17 sayı atmış, 10 da asist yapmış. Yani takımın attığı sayıların yarısında Rasiç’in parmağı var. Bordo-Mavililer mutlaka en az iki tane hücumlar sıkıştığında kendi başına pozisyon yaratabilecek oyuncu transfer etmeli.Galatasaray, zorlu deplasmanda oyunun kontrolünü elinde bulunduran takımdı. Sakin oynadılar, son bölümlere de 16 sayı önde girdiler. Tutku son haftalarda çok formda. Kenardan gelen Melih ve Andriç’in katkıları oldukça değerliydi. Özellikle Andriç’in yaptığı iki blok, maçı da bitirdi.
Ama Trabzon’un döndüğü alan savunmasına bu kadar acemice ve kötü hücum etmeleri kendilerine çok pahalıya mal oluyordu. Rasiç’in yorgunluktan dili dışarı çıkmasa son dakikada o iki bloğu yer miydi bilmiyorum.
Trabzon’dan kopup Galatasaray’a dönen Evren’in sakatlığı varmış o yüzden İstanbul’da bırakılmış. İnşallah bahane değildir. Yoksa, tepki olacak diye en önemli oyuncundan yoksun kalmanın bir mantığı olamaz. Hele Galatasaray gibi büyük bir camiada...

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...