MENÜ

Tek çare zafer

03 Temmuz 2022, Pazar 09:04 Son Güncelleme: 03 Temmuz 2022, Pazar 09:04
- A +

Belarus'un diskalifiye edilmesinin ardından üç takım da tur atladı. Bugün kazanırsak 4 maçta 2 galibiyetle bir üst tura çıkacağız. Bu nedenle galip gelmemiz, ikinci tur grupları öncesi çok ama çok önemli. ergin Ataman'la yeni bir sayfa açtık. Ataman daha ilk gün bu Dünya kupası elemeleri'ni bir şekilde geçeceğimizi, asıl hedeflerinin eylül ayındaki eurobasket 2022'de altın madalya olduğunu açıkladı. istanbul'da 84-67 yendiğimiz Büyük Britanya ile Newcastle'da karşılaşacağız. kadroda NBA oyuncularımızdan sadece Ömer Faruk var. Ama Larkin, Sertaç Şanlı ve oldukça iyi bir sezon geçiren Türkiye Ligi oyuncuları ile beraber güçlü bir şekilde ingiltere'ye gittik.

Fazlasıyla konsantre

Onlar da istanbul'daki maçın aksine çok farklı bir kadro ile yer alıyorlar. Daha genç ama daha atletikler. Fakat tecrübeleri çok fazla değil. Önceki gün Atina'da yunanistan'a 93-71 mağlup oldular. iç sahada tabii ki daha farklı oynayacaklardır. Burada yunanistan'ı yenme başarısı göstermişlerdi. Darüşşafakalı Olaseni, ingiltere Ligi'ne dönen Dan Clark, ispanya 2. Ligi'nde oynayan Vas Ostrum dışında genç bir kadroya sahipler. Bu bizim gibi tecrübeli bir takım için avantaj olacak. Ayrıca ergin Ataman faktörünü de unutmamak gerekiyor. yola çok iddialı çıktığı için bu ilk resmi maça fazlasıyla konsantre olacak, takımı da mental olarak iyi hazırlayacaktır.

Bir galibiyetten fazlası

kağıt üstünde rakipten çok üstün bir takıma sahibiz. kazanıp, ikinci tura bir galibiyet fazla taşımak çok önem taşıyor. Burada Belçika, Letonya ve Sırbistan ile 6'lı bir grup daha oluşacak ve ilk 3 sırayı alan takımlar Dünya kupası'na gitmeye hak kazanacak. yunanistan'a 2 kez kaybettiğimiz için onları geçmek zor olacak. Diğer grupta Sırbistan'ın varlığını da göz önüne aldığımızda Letonya ve Belçika'yı altımıza almak gerekecek. Bu nedenle Büyük Britanya maçının bir galibiyetten fazla anlam taşıdığını unutmamak gerekiyor.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...