Sinan Erdem’de benzer işler

15 Aralık 2019, Pazar 06:01 Son Güncelleme: 15 Aralık 2019, Pazar 02:54
- A +

Haftanın derbisinde yine benzer işler oldu. Takımlar bu kez sadece 5’er yabancı ile sahada bulunurken, hem oynanan basketbol, hem de kazanan değişmedi.

Fenerbahçe Beko, önlem almak durumunda kalan taraf oluyor. Vesely’den sonra, Lauvergne de sakatlanınca, kısaların fark yaratmasından başka çaresi kalmamıştı Kanarya’nın. İlk yarıda içeriyi iyi savundular, Efes de çok düşük bir yüzde ile şut atınca, perşembe günü Ülker Arena’da olduğu gibi devre kafa kafaya bitti. Ama ne zaman Efesli oyuncular şut sokmaya başladı, Fenerbahçe anında guardını düşürdü. Tıpkı rakibine karşı oynadığı son 4 maçtaki gibi...

Larkin-Micic ikilisi, Sloukas-Bobby ve De Colo ikililerine sürekli üstünlük sağlıyor. Psikolojik üstünlük de Lacivert-Beyazlı tarafta. Çok rahat, kendinden emin ve büyük bir özgüvenle oynuyorlar. Tıpkı son 3-4 yılki Fenerbahçe Beko gibi.... Bu üstünlük de şu anki kadro yapıları değişmedikçe kolay kolay değişmeyecek gibi duruyor.

3. çeyrekteki 26-10’luk seri, maçın da hikayesi oldu. Efes’te tam 6 oyuncu çift haneli sayılara ulaşırken, topu nasıl paylaştıkları, nasıl iyi çevirdikleri ve nasıl sahaya yayıldıklarının da bir göstergesi oldu.

Fenerbahçe’de aksilikler bitmiyor. Ayağa kalkmaya çalışırlarken, sürekli darbe alıyorlar. Umarız, Lauvergne’nin dönüşü yine çok uzamaz. Takım iyi durumda değil ama bazı oyuncular çok kötü durumda. Özellikle Kalinic. Maske ile oynamadan önce de böyleydi. Ayakta duramıyor resmen. Hiç ama hiç konsantre değil. Kafası başka yerde. Vücudu ise zaten yok. Sezon başından bu yana daha bir maçta bile katkı vermedi. Ama Obradovic hâlâ ondan ümidi kesmedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...