MENÜ

Kartal pençesi!

Abone Ol Google News

Beşiktaş Emlakjet uzun bir aradan sonra Sinan Erdem Spor Salonu’nu seçmiş tribünleri tıklım tıklım doldurmuştu. Alimpjeviç yönetiminde bam başka bir hava yakalayan Kartal, Real Madrid’in Euroleague’deki namağlup unvanına son veren Fenerbahçe Beko’yu devirdi.

Haberin Devamı

Fenerbahçe'den 12’de 0 üçlük

İki takım da birbirine fazlasıyla önlem almış, hücum silahlarını durdurmayı başarmıştı. Nitekim skordan bu durum fazlasıyla belli oluyor. Fenerbahçe ilk yarı kullandığı 12 üçlüğün hiçbirinde isabet bulamazken belki de bu alanda kulüp rekoru kırdı. Beşiktaş ise kenardan gelen Yiğit’le iki üçlük bulup skor üstünlüğünü eline aldı, devreyi de 31-24 önde kapadı.

Needham gerekeni yaptı...

İkinci yarıya 11-2’lik seri ile başlayan Kanarya, Melih’in basketi ile maçta 35-34 öne geçmeyi başardı. Bundan sonrası çok başa baş geçti. Farkı da küçük nüanslar belirledi. İki takım da potayı döverken Beşiktaş 44, Fenerbahçe Beko ise tam 47 şut kaçırdı. İnanılmaz kötü hücum performansları vardı sahada. Bireysel performanslar ön plana çıkacaktı, gerekeni Beşiktaş adına Needham yaptı. Tecrübeli oyun kurucu bu kadar kısır geçen maçta 15 sayı üretirken, bitime 2.40 kala attığı üçlükle maçı bitirme noktasına getirdi: 65-56. Fenerbahçe, geri gelmeyi başardı, Guduriç’le beraberlik şansını da yakaladı ama toplamda 25 üçlüğün sadece 3’ünde isabet bulan Kanarya da bu şut da doğal olarak girmedi.

Haberin Devamı

Müsabakalardan ömür boyu men edilmeli

Kulüpteki basketbol heyecanının tekrar yanması açısından Beşiktaş için önemli bir galibiyet oldu. Ama bu heyecanı yaşamak yerine küfürler nedeniyle yapılan 3 anons neredeyse maçı seyircisiz oynatacaktı. İnsan müsvettesinin birinin de Yam Madar’ın kaşını yarması akıl alır gibi değildi. Bu kişinin belirlenip mutlaka ömür boyu spor müsabakalarından men edilmesi gerekiyor. Hakemler maçı tatil etse, kimse buna itiraz edemezdi...

YORUM YAZ