Efes pes etmedi

Abone Ol Google News

Herkes Fenerbahçe Beko’dan rahat bir galibiyet bekliyordu ama maçların oynanmadan kazanılmadığı gerçeği bir kez daha gün yüzüne çıktı. Ben de ikinci maç sonrası fazlasıyla yanıldım. Efes kaybederken o kadar kötü bir görüntü vermişti ki mental olarak toparlanacaklarını hiç sanmıyordum. Ama Coach Mijatoviç radikal bir karar alıp takımın enerjisini sürekli aşağı çeken Clyburn’ü kesme cesaretisini gösterdi. Bu karar sanki takımda ‘doping’ etkisi yapmış gibiydi.

Haberin Devamı

Fener kaçtı, Efes kovaladı

Her ne kadar maçı sürekli geride götürseler, her ne kadar faul problemine girseler de oyunu bir an olsun bırakmadılar, bunun da karşılığını Larkin’in son saniye basketi ile aldılar. Maçın özeti Fener kaçtı, Efes kovaladı. Sarı-Lacivertliler, dolu tribünler önünde şampiyon olmak istiyordu. Onlar da çok iyi mücadele ettiler aslında.

24 saniye kala eşitliği yakaladı

Wilbekın, Hayes ve Calathes’le sürekli maçı koparacak hamleleri yaptılar. Ama Efes kene gibi yapışmıştı oyuna. Son çeyrekte Papagiannis aynı basketten arka arkaya 4 tane attı. Bitime 2 dakika kala 78-73 öne geçti Fenerbahçe. Fakat Willis’in 5 sayısıyla karşılık veren Efes 24 saniye kala eşitliği yakaladı. 4 saniye kala Hayes, faul atışlarından birini kaçırınca galibiyeti alma şansı Efes’e geçti. Coach Mijatoviç maç boyu çok doğru hamleler yapmıştı. Yine güzel bir kenar oyunu çizdi ve top onlar için en olması gereken ismin eline geldi. Larkin de kendisini çok iyi savunan Calathes’i belki de ilk kez geçti ve Efes’in seriye tutunmasını sağlayan basketi attı. Tabii ki avantaj hala Fenerbahçe Beko’da. Ama Efes de iki maç sonra final oynadığını hatırladı ve artık ‘ben de varım’ dedi...

Haberin Devamı
YORUM YAZ