MENÜ

Cedi sağ olsun!

01 Temmuz 2021, Perşembe 10:01 Son Güncelleme: 01 Temmuz 2021, Perşembe 10:01
- A +

Olimpiyat elemeleri ilk maçında NBA yıldızının son periyot performansı, Uruguay önünde galibiyeti getirdi... Maçın bitimine 7.5 dakika kala 72-64 geride olan Milliler'de Cedi Osman sahneye çıktı. 9'u üst üste olmak üzere bu bölümde 15 sayı kaydeden Cedi, maçı çevirmemizde başrol oynadı. Ay-Yıldızlılar 8 farktan gelip 9 sayıyla kazandı.

Tarihimizde Olimpiyatlar'a belki de en yakın olduğumuz turnuvayı oynuyoruz. Shane Larkin olmamasına rağmen (ki anamızın karnından Larkin'le doğmadık), 4 NBA oyuncumuzla beraber eksikleri bulunan Yunanistan ve Kanada'yı geçip Tokyo'ya gitme planları yapıyoruz. Elimizde gerçekten büyük fırsat var ama hiç şans tanınmayan Uruguay karşısında oynanan basketbol, bizi umutsuzluğa sevk etti. Kariyerlerinin sonuna yaklaşan Granger-Fitipaldo ve 38 yaşındaki Batista'lı Uruguay bitime 7.5 dakika kala 72-64 öndeydi. Kalan 7.5 dakikada Cedi Osman'dan üst üste 9 sayı olmak üzere takım olarak tam 31 sayı bulduk ve rahat kazanmamız gereken bir maçı kabus görerek tamamladık.

Cedi 4'e geçince alan bulduk

Son 7.5 dakikada Cedi Osman'ın 4 numaraya geçmesi hücumda geniş alanlar bulmamızı sağladı. Orhun Ene, Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nden bu yana iki 'saf' 5 numara Alperen ve Sertaç'ı yan yana oynatıyor. Tamam 4 numarada sorunlarımız var belki ama Alperen ve Sertaç aynı anda sahada olunca, hücumda alan açamıyoruz. Bu ikili yüzü dönük uzunları savunamıyor. Ayakları yavaş. Cedi, Furkan gibi kısalarımız her potaya gittiğinde kalabalık içinde kalıyorlar. Sertaç ve Alperen çok değerli uzunlar ama bence dakikaları paylaşmaları gerekiyor.

Ritim yakalayamadık

Son bölümde başta Cedi olmak üzere tamamen birebirler üzerinden sonuca gittik. Ne oynadığımız çok belli değildi. Oyunun başında Alperen'in, ardından 2. çeyrekte Ömer Faruk'un, 3. periyotta da Melih'in 10 sayısı galibiyet adına çok değerliydi. Dönem dönem iyi basketbol oynamaya çalıştık ama Orhun Ene'nin panik oyuncu değiştirmeleri, sürekli değişik beşlerle sahada yer almamız ritm bulmamızı da engelledi. Kaçan fauller ve 15 top kaybı ciddi bir uyarı olmalı. Takıma Kanada'da katılan Ersan ve Furkan henüz uyum sürecinde gibi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...