Tarihe geçen galibiyet

Abone Ol Google News

Maçtan önce söylediğim gibi bu maçların favorisi olmaz. Kendi saha ve seyircisi önünde Galatasaray’ın ilk yarıda tek pozisyonu var, Barış Alper’in auta çıkan kafa vuruşu. Sadece galibiyete odaklanan Fenerbahçe çok önemli ayaklardan (İrfan Can Kahveci, İsmail Yüksek, Becao, Cengiz Ünder) yoksundu. İsmail Kartal yerli oyuncu tercihlerini Çağlar, Ferdi ve Mert Hakan’dan yana kullanınca Djiku’yu ön liberoya çekmişti.

Haberin Devamı

Maç başladı, Fenerbahçe önde baskıyla ezeli rakibine pek göz açtırmadı. İlk 20 dakika dolarken sarı kartlı Djiku bir sarı kart (Ağır karar) daha görünce takımını 10 kişi bıraktı. Böyle maçlarda rakip sahada 10 kişi mücadele etmek zor, Fenerbahçe’nin gardı düşer dedik. Biz de yanıldık. Fenerbahçe sezonun en iyi maçını oynamaya başladı. Sanki her futbolcu çift kişilik oynuyordu. Son 30 dakikaya girilirken sahada gerilim filmi izlettiren Mert Hakan çıktı, yerine King girdi. Bu dakikadan sonra daha hızlı hücuma çıkan bir takım izledik. Bir duran top sonrası gelen Çağlar’ın golüyle bu defa Galatasaray’ın gerçekten gardı düştü. Yıldızları kayboldu, pozisyon bulamadı ve Fenerbahçe maçı tarihe geçecek bir galibiyetle noktaladı.

Haberin Devamı

Olamasa bile kendini kurtardı

Şampiyon haftaya belli olacak. Galatasaray ipi göğüslerse, biraz buruk sevinç yaşayacak. Fenerbahçe finiş yapamazsa, sebebini Sivas ve Konya maçlarında arayacak. Ama yine de bana göre Fenerbahçe sezonu kurtardı. Şampiyon olamasa bile... Unutmadan bu maçtan tarihi fark bekleyen sözde yorumcular ne alemde acaba?

YORUM YAZ