MENÜ

Sportif direktörlüğe dönme niyetim yok

20 Mayıs 2021, Perşembe 06:58 Son Güncelleme: 20 Mayıs 2021, Perşembe 06:58
- A +

Geçtiğimiz ay içinde Emre Belözoğlu, Galatasaray’ın eski milli oyuncularından (adı bende saklı) biriyle ayak üstü sohbet etmiş. Belözoğlu, benim de dostum olan arkadaşına, “Kendimi teknik adamlık için yeterli buluyorum. Sportif direktörlüğe dönmeyeceğim” demiş.

Sürpriz bir gelişme olmazsa Fenerbahçe Başkanı Ali Koç yeniden seçilerek görevine devam edecek. Başkan ve yönetici arkadaşlarının şüphesiz ilk icraatları Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörünü seçmek olacak. Bu konuda her sezon başı olduğu gibi her kafadan ayrı bir ses çıkıyor ve ortada birçok isim dolaşıyor. Adı öne çıkanların başında Löw geliyor. Gallardo, Favre, Dalic adlarını telafuz edenler de var.

‘Çalışmalar yaptım’

Gelelim madalyonun diğer yüzüne. Erol Bulut’tan sonra takımın başına geçen Emre Belözoğlu’na... Çiçeği burnunda teknik adam, Fenerbahçe Futbol Takımı’nın yeni sezonda da teknik patronu olmak istiyor. Bunu yaşanmış bir olayla anlatmaya çalışayım. Geçtiğimiz ay içinde Emre Belözoğlu, Galatasaray’ın eski milli oyuncularından (Adı bende saklı) biriyle karşılaşıyor. Ayak üstü sohbette Emre Belözoğlu özetle şunları söylüyor: “Futbol hayatıma teknik direktör olarak devam etmek istiyorum. Bugüne kadar yurt içi ve dışında çok deneyimli hocalar ile çalıştım. Onlardan çok şey öğrendim. Yurt dışında İngiltere başta olmak üzere, bir çok ülkede araştırmalar, idman bilgisi üzerine çalışmalar yaptım. Kendimi yeterli buluyorum. Sportif direktörlüğe dönmek niyetinde değilim.”

Neden olmasın...

Emre Belözoğlu’nu Galatasaray’dan tanıyan eski milli oyuncu da ayak üstü sohbetten sonra ona başarılar diliyor. Belözoğlu ile bu sohbeti yapan kişi benim de yakın arkadaşım, dostum. Anlaşılacağı gibi Emre Belözoğlu bu yıl kendisine bir şans daha verilmesini ve bu kez işe sezon başı başlamayı bekliyor. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yeni sezonda Emre Belözoğlu’na bu şansı verir mi? Neden olmasın...YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...