Sezonu kurtarma maçı

Abone Ol Google News

Yok Galatasaray evinde hep kazanıyormuş, yok Fenerbahçe dış saha maçlarında kaybetmiyormuş, bunları geçeceksin. Hangi saha ve seyirci önünde oynanırsa oynansın bu iki devin maçları 3 ihtimallidir. Galatasaray’ın moral motivasyonu bitime 2 hafta kala aradaki 6 puanlık fark elbette onların büyük avantajı. Maçı kaybetseler bile şampiyonluğu kaybetmeyecekler. Fenerbahçe ise sezonu kurtarma maçına çıkıyor. İsmail Kartal’ın takımı rekor puan toplamasına rağmen rakibini geçemeyecek. Ancak Sarı- Lacivertli futbolcular bu 90 dakikanın onur ve prestij için son derece önemli olduğunun farkındalar.

Haberin Devamı

Atmosferden etkilenmezler

Fenerbahçe’nin kadrosunda önemli takımlarda oynamış birçok yıldız var. Bu oyuncular (Livakovic, Djiku, Fred, Szymanski, Tadic, Dzeko, Krunic) saha ve seyirci atmosferinden etkilenmezler. İrfan Can Kahveci, İsmail Yüksek ve Becao’nun olmayışı İsmail Kartal’ı elbetteki kadroyu yaparken zorlayacak. Becao’nun yerine Çağlar oynar. Formsuz olmasına rağmen Cengiz Ünder (Kendisini gösterme maçı) formayı kapar. Krunic bir şans bulabilir. Bunun dışında ilk 11’de fazlaca sürpriz olmaz.

Haberin Devamı

Çok fazla eleştirilmez

Tecrübeli ve bu tür maçların havasını iyi bilen Dzeko’nun maça ilk 11 başlamasını da bekliyorum. Fenerbahçe bana göre çok stresli olmayacak. Kaybetse bile çok fazla eleştirilmeyecek. Ev sahibi kaybederse, şemsiye tersine döner. Tur atmaya çıkan Galatasaray bir kazaya kurban gitmemek için daha stresli olacak. Bakalım Fenerbahçe ezeli rakibinin şampiyonluk sevincini erteleyip, sezonu kurtaracak mı?

YORUM YAZ