MENÜ

'Mesut' olmak zor mu?

24 Mayıs 2022, Salı 07:09 Son Güncelleme: 24 Mayıs 2022, Salı 07:09
- A +

Yazıya teknik direktör Yücel İldiz ile yaptığım sohbetle başlayayım. Hocaya sohbetin bir bölümünde Mesut Özil’i sordum. Bakın neler dedi:

“Bir teknik adamın elinde Mesut Özil gibi bir dünya yıldızı varsa bu büyük bir şanstır. Fenerbahçe, Mesut Özil’i transfer ettiği gün, ben yolun yarısını geçtiler diye düşünmüştüm. Fenerbahçe ne yaptı? Bu yıldızı çok kısa zamanda kullanılamaz hale getirdi. Bugün Mesut Özil sahalarda değilse, bunun tek suçlusu takımın teknik patronlarıdır. Kimse bana masal anlatmasın. Karşı düşünen varsa karşıma gelsin.”

Yanlış zamanlama

Yücel hoca sohbette teknik adamların yaptığı hatalardan, yanlışlardan da bahsetti. Onlara girmeyeceğim. Hocayı dinledikten sonra düşündüm. Gerçekten de ‘Fenerbahçe’ye gelmez’ denilen ama uzun uğraşlar sonucu Sarı-Lacivertli formayı sırtına geçiren Mesut Özil’e yazık ediliyor. Kadro dışı bırakılış şekli ve zamanı zaten çok yanlıştı. En azından sezon sonu beklenir ve CV’sine yakışır şekilde uğurlanırdı. Ben hâlâ yeni sezonda kadroda olacak bir Mesut’un katkı sağlayacağına inanıyorum. Belki yeni gelen teknik adam onun dilinden ve halinden anlar. Ne dersiniz?

Mesut olmak zor mu?

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...