Sahada derbiye yakışmayan oyun

29 Eylül 2019, Pazar 06:01 Son Güncelleme: 29 Eylül 2019, Pazar 17:29
- A +

Maça Galatasaray stoperleri kötü başlayınca ilk 15 dakika Fenerbahçe’nin daha çok kontrol ettiği bir oyun oldu. Ozan- Tolga gibi orta saha özellikli kanat tercihleri topun daha çok Fenerbahçe’de kalmasını sağladı. Ancak 20’den sonra Galatasaray işi dengeledi. Fenerbahçe ceza sahasına Lemina (2), Nagatomo gibi sürpriz oyuncular sokarak pozisyonlar yakaladı. Fenerbahçe, Altay’ın iyi oynaması ile devreyi deplasman takımı olarak istediğini alarak kapamasına rağmen hücum olarak Vedat Muriç’e destek olamadı. Bu görüntü Ersun Yanal’ı Deniz Türüç hamlesine itti. Bu hamleye rağmen Fenerbahçe için hikaye çok değişmedi. Feghouli ve Belhanda’nın neredeyse hiç devreye giremediği, hamlelerin sonuç vermediği, Falcao’nun istediği topları alamadığı Galatasaray ise taraftarını heyecanlandıracak duruma sahip değildi. Maçın hakkı beraberlikti ancak oyun derbiye yakıştı mı derseniz, hayır.

Gecenin sorusu

Kim kazançlı çıktı? Büyük resme bakınca Fenerbahçe derbi kaybetmeme istatistiğini sürdürerek istediğini alan taraf oldu. Ancak Galatasaray özellikle Falcao’yu kullanamamanın sıkıntısını yaşadığı maçta kaybeden taraftı.

Maçın starı

Altay maçın kontrolü hangi takıma geçerse geçsin Galatasaray’ın pozisyonlarına hazırlıklı bir görüntü verdi. Refleksleri kusursuz ve aldığı pozisyonlar doğruydu.

Maçın olayı

Gecenin sürprizini VAR yaptı. Penaltı mı değil mi derken atağın başındaki pozisyonda yakalanan Babel’in eli ne karar verirse versin alacağı tepki düşünüldüğünde Cüneyt Çakır’ı kurtardı.

Kısa mesaj

Galatasaray’ın form durumuna bakınca PSG maçı düşünüldüğünden çok daha zor geçebilir.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...