Önemli çıkarımlar vardı

Abone Ol Google News

Tam anlamıyla defolu bir takım görüntüsünde başladık maça. Aslında 11’e bakınca çok şaşılacak bir durum da değildi. Semih, kupa finalinde tercih edilmemiş, formsuz, İrfan Can sezonun sonunu sakat geçirmiş maç eksiği var, Kerem Aktürkoğlu, sezon sonlarında forma rekabetini kaybetmiş formsuz, Salih Özcan takımında oynayamamış, Hakan Çalhanoğlu’nun milli takım performansı genelde kulüp performansından uzak ve Orkun çok da formda bir sezon geçirmedi. Kısaca oyun kalitesini belirleyecek formda oyuncumuz neredeyse yok gibi. Buna birde geniş alanda yakalandığında kolay hata yapan Samet’in yedirdiği gol ve hücumda cılız 1-2 pozisyondan gol çıkaramayıp soyunma odasına mağlup gittik.

Haberin Devamı

Sonuçtan önemliydi

2. yarıya Montella Barış Alper ve Arda Güler ile döndü. Açıkçası Barış Alper’in yüreğini, Arda Güler’in kalitesini öyle bir hissettik ki, oyunu ya da arkadaşlarının performanslarını değiştirmeleri bir yana dursun bize de bir milli maç izlediğimizi hissettirmeleri maçın sonucundan bile önemliydi. Montella oyuna hakimiyeti ele geçirince, gol için hamlelere devam etti. Çift santrfora dönerek risk aldık. Szczesny, Barış Alper ve Arda Güler denemelerine uzun süre direnmesine rağmen 77’de Barış’la beraberlik golünü attık. Mert Günok adeta Szczesny’ye nazire yaparcasına harika refleksleri ile gecenin en iyilerindendi.

Haberin Devamı

Gol bulmaya yeter

Maç belki istediğimiz gibi bitmedi ama bizim için önemli çıkarımlar vardı. Arda Güler’i oynatmamak için deli olmak lazım, Barış Alper santrforda en iyi seçeneğimiz, Mert Günok varken oynar ve son olarak kolay gol yiyen bir takım olmaktan kurtulabilirsek kalitemiz her takıma gol bulmaya yetecektir. Ancak orta saha ve özellikle savunma hattında bu kadar vasat performansla gol yemeden maç bitirebilir miyiz? Çok zor.

YORUM YAZ