MENÜ

Kartal'ın hamleleri büyük katkılar yapar

03 Ağustos 2021, Salı 09:37 Son Güncelleme: 03 Ağustos 2021, Salı 09:37
- A +

Beşiktaş, hem lig hem de Şampiyonlar Ligi için gereken hamleleri geç de olsa doğru isimler üzerinden yapmaya başladı. Özellikle maç oynama sayısı yüksek ve son sezonlarını oynayarak geçirmiş isimlerin gelmesi sadece Beşiktaş özelinde değil ligimizdeki tüm takımlarımız için önemli. Bu açıdan bakınca Texeiria, Mert Günok, Godin, Ghezzal gibi takviyeler; Sergen Yalçın’ın elini Şampiyonlar Ligi için de güçlendirecek cinsten. Özellikle Texeiria’nın forvetin her pozisyonunda oynayabilecek olması, çift santrfor oynayabilme özelliği ile çok büyük katkı yapacağını düşünüyorum.

Godin ve Vida uyumlu olur

Kaleci olarak Mert Günok’un kariyerinin en verimli çağında olduğu bir gerçek. Geçtiğimiz sezonun yıldızı Ghezzal’ın forvetleri pozisyona sokma becerisine, Salih Uçan’ın organizatörlüğü, Godin’in savunmada Vida ile uyumlu görüntüsü eklenirse geriye sadece bir santrfor eksiği kalıyor. Bu ekonomik şartlar özelinde yönetimin santrfor ile ilgili doğru seçimi yapıp yapamayacak olması ise oldukça kritik.

Solda devreye kadar devam

Futbolda iyi oyunun karşılığını özellikle de Avrupa arenasında almak için santrforunuzun iyi olması şart. Son olarak eksik bölge yok mu derseniz bana göre Beşiktaş’a sol bek transferi de lazım ama bu kadar özel transferi zor şartlarda gerçekleştiren yönetimin bu bölgeye takviye yapamasa da Sergen Yalçın’ın en azından devre arasına kadar bu bölgeyi N’Sakala ve Rıdvan ile idare edebileceğini düşünüyorum.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...