Fırtına sonuna kadar hak etti

30 Eylül 2019, Pazartesi 06:01 Son Güncelleme: 30 Eylül 2019, Pazartesi 09:42
- A +

Maçın yarım saatlik bölümü iki takım için de üretkenlikten uzak, biraz daha Beşiktaş’ın kontrolünde geçti. Arayan Beşiktaş, sabreden ve fırsat kollayan Trabzonspor’du. Aradığı fırsatı da Sosa’nın frikiğinde buldu. Arjantinli, öyle bir top kesti ki Dorukhan’a hatayı yaptırdı ve gol geldi.

Bu golle özgüveni anında çöken Beşiktaş’a karşı Trabzonspor oyunu da dengeledi. Sosa bu kez akan oyunda denedi, yine şansı yanındaydı, top Necip’e çarptı ve maç bir anda 2-0’a geldi.

Beşiktaş özellikle Boyd, Nkoudou, Dorukhan gibi oyuncularının vasatın bile altında kaldığı ilk yarıda büyük hayal kırıklığı ile soyunma odasına gitti. İkinci yarı oyun Trabzonspor’un oyunu oldu.

Tel tel dökülen Beşiktaş’a, Nwakaeme’nin ortasında Sörloth’la bir darbe daha vurdular. Güven her ne kadar farkı 2’ye indirse de Nwakaeme attığı harika golle fişi çekti.

Fırtına galibiyeti sonuna kadar hak etti.

Gecenin sorusu

Abdullah Avcı’nın geçtiğimiz haftasında bahsettiği iyi sinyaller nedir? Bu sorunun cevabını henüz Abdullah Avcı’dan başka bilen biri yok. Çünkü Beşiktaş ne top rakipte ne de kendindeyken iyi bir görüntü vermiyor.

Maçın starı

Sosa maçın hikayesini takımı adına yoktan var ettiği gollerle çeviren oyuncuydu. Dinlenmiş bir Sosa futbolu seven herkesin en keyif alarak izleyeceği bir oyuncu olduğunu hatırlattığı bir maç oynadı.

Maçın olayı

Abdullah Avcı’nın Necip, Boyd seçimleri, Beşiktaş’ın 3. deplasmanında mağlup olmasını bir kenara bırakıyorum doğru dürüst pozisyon bulamadığı dağınık görüntüsü gecenin olayıydı.

Kısa mesaj

Ünal Karaman’ın Trabzonspor’u Avrupa Kupası oynamasaydı bu kısıtlı kadroya rağmen formsuz şampiyonluk adayları arasından sıyrılması sürpriz olmazdı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...