Fenerbahçe oynayacak, Başakşehir ayak uyduracak

25 Ocak 2020, Cumartesi 08:19 Son Güncelleme: 25 Ocak 2020, Cumartesi 10:27
- A +

Son dönemin maçlara en iyi başlangıçlarını yapan şampiyonluk adayı Başakşehir için Kadıköy’de bunu tekrarlamak hiç kolay olmayacak. Demba Ba’nın yokluğuna rağmen Aleksic, Robinho, İrfan Can gibi santrfor arkasında Crivelli’yi destekleyecek özel oyuncular, formda santrforun yokluğunu hissettirmezler. Diğer taraftan rakiplerine göre daha az kredisi olan Fenerbahçe için Kadıköy’de oynadıkları coşkulu oyunda başrol alması muhtemel Vedat Muriç, Kruse ve Rodriques’in bitiricilik becerileri de çok belirleyici.

Dirar-İsla kilit nokta

Açıkçası form durumlarına bakınca Başakşehir, maçın Kadıköy’de olduğu düşünüldüğünde Fenerbahçe ağır basıyor. Bir diğer detay ise çabuk kanat oyuncularına sahip Başakşehir’e karşı Dirar-İsla ikilisinin defansif anlamda ne yapacakları çok önemli.

Başakşehir, Galatasaray deplasmanında tempoyu düşük tutarak istediğini almayı başarmıştı.

Savunmada Başakşehir

Ancak Fenerbahçe oyunu içeride düşük tempolu oynayan bir takım değil. Yani muhtemelen maç Fenerbahçe’nin istediği gibi yüksek tempoda oynanacak ve ayak uydurmaya çalışan taraf Başakşehir olacak.

Forvet hatlarının ve orta sahaların kalitesi birbirine yakın ama işin savunma bloğu kısmında rakibine göre daha oturmuş olan, orjinal pozisyonlarda oynayan oyuncuları, savunma lideri Epureanu’nun varlığı ile Başakşehir gibi gözüküyor. 


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...