Derbi oyunu yetmeyebilir

01 Kasım 2019, Cuma 06:01 Son Güncelleme: 01 Kasım 2019, Cuma 06:42
- A +

Beşiktaş’ın aldığı derbi galibiyeti eğer devamında kayıp yaşamaya devam ederse sadece 2 haftalık bir nefes, Abdullah Avcı için bir kredi olarak kalır.

Beşiktaş’ın derbiye göre topa daha fazla hakim olacağı Antalya maçı için ise aynı tarz bir oyun galibiyet için yeterli olmayabilir. Kazanan her zaman haklıdır ama galip takım bozulmaz diye birşey de yok. Kapanan takımları açmak için topu rakip sahada tutabilmek, sorumluluk almak, dar alan becerisi Beşiktaş’ta en çok Ljajic’te toplanmış özellikler. Formda mı? Değil. Ancak bu tip maçların anahtar oyuncusu olduğu da bir gerçek.

Diğer yandan Umut Nayir’in moralli, Rebecho, El Neny, Gökhan Gönül ve Caner’in derbi performanslarını Antalya maçına taşımaları önemli.

Kaderi belirleyebilir...

Abdullah Avcı’nın Alanya maçı ile başlayan savunma yükselişini, risk almadan oynamak Antalyaspor gibi kontra takımlarına karşı başarabilmek maçın kaderini belirleyebilir. Beşiktaş’ta Umut Nayir’in son haftalarda çok fazla bireysel hata yapan Antalyaspor stoperlerine yapacağı baskı Beşiktaş için kolay gol demek.

Beşiktaş için santrforun arkasında Diaby ya da Ljajic kim tercih edilirse, geriden gelerek pozisyona girme ihtimali ve gol şansı en önemli ayrıntı. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...