Artık favori Galatasaray

24 Şubat 2020, Pazartesi 07:39 Son Güncelleme: 24 Şubat 2020, Pazartesi 12:22
- A +

Galatasaray, Kadıköy’deki kaderini değiştirebilmek adına maça iyi başlayan taraftı. Daha ilk dakikadan itibaren kaleyi Fenerbahçe’den daha fazla düşündü. Onyekuru’nun birkaç kez skoru değiştirebilecek fırsatları geri tepmesi ve Fenerbahçe’nin Kruse- Muriç ortak yapımı penaltısı ile geri düşmesi oynadıkları oyuna göre şanssızlıklarıydı. Pes etmeyip oyun üstünlüğünü ellerinde tuttular. Sonunda Ömer’in asisti ve Donk’un golü ile de skoru dengelediler.

Fenerbahçe son derece tutuk bir ilk yarıdan iyi bir skorla içeriye gitti. Fenerbahçe iç saha takımı olmanın alışılagelmiş ağırlığını koyamadı. Jailson’un bu sezon takımına bireysel hatalardan yedirdiği gollere bir yenisini ekledi. Kalan dakikalarda ise Galatasaray direndi. Onyekuru gece boyunca kaçırdığı pozisyonlarda saç baş yoldurmasına rağmen uzatmalarda fişi çeken golü attı. Galatasaray uzun yıllar süren deplasman kabusunu bitirirken şampiyonluk yolunda hem en güçlü favori haline geldi hem de Fenerbahçe’yi bu yarışın dışına itti.

Gecenin sorusu

Fenerbahçe için değişiklik gerekli mi ? Sezonun kalanı ve Galatasaray derbisinin kaybedilmesi ile Ersun Yanal’ın sezonun kalanında bu takıma liderlik etmesi artık çok zor.

Maçın starı

Galatasaray ilk yarı bulduğu pozisyonları değerlendiremediği anlarda artık iyice savunma liderliğini ele alan Donk attığı beraberlik golü ile galibiyetteki en değerli işi yaparak maçın da yıldızı oldu.

Maçın olayı

Ersun Yanal’ın 11 seçimleri tartışılabilir ama ilk yarıdaki oyundan sonra aynı 11 ile geri gelişine inanmak zordu. Skora değil oyuna bakarak yapılması değişiklikleri yapmayarak sonun başlangıcını yapmış oldu.

Kısa mesaj

Galatasaray, Lemina’nın yokluğunu doldurmayı başardı ama Fenerbahçe sadece Gustavo ve Rodriques’i değil formsuz Emre Bölezoğlu’nu da çok aradığı bir gece geçirdi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...