Kazanan daima haklıdır

15 Nisan 2013, Pazartesi 12:00
- A +

Perşembe günkü Lazio zaferi sonrası neredeyse aynı 11’le Eskişehir’e karşı yarışmak olsa olsa sadece bir Aykut Kocaman cesareti! olabilir diye düşünüyoruz... Yedek kulübesindeki isimleri, göreve hazır halde bulmuyor ki Aykut Hoca, Eskişehir’in oyunun hemen başlarında kaçırdığı 3 gol fırsatına rağmen hiç de umursamaz görüntüler veriyordu tribün ve ekranlarda hop oturup hop kalkan seyircilerine karşı... Eskişehir’in sahanın her bölgesinde top gezdirmesi, çabuk oynaması ve ani ataklarla Volkan’ı sıkıştırması Aykut Kocaman’ın keyfini hiç de kaçırmıyordu nedense. Eh doğrudur aslında. Elindeki 18 kişinin her türlü eskik veya artılarını Hoca bildiğine göre fazla lafa ne gerek var ki.

İkinci devrede Alper’in golünde ele çarpmayı Bülent Yıldırım doğru görmese acaba neler olur biterdi yarışmanın devamında. Ayrıca hemen sonrası Cristian haftalardır devam eden suskunluğunu şık bir vuruş  ve golle süslemese Fenerbahçe bu hücum etkisizliğiyle nereden bulur çıkarırdı gol şanslarını? Webo’nun ileride öksüz kalıp çok gerekli paslarla beslenmemesi Sow’un sakatlığı devam ettikçe Sarı-Lacivertli takımın başına büyük dertler açmaz.

Genç Salih’e dünkü oyunda niçin görev verilmedi merak ederiz. Kenarda ısınmaktan neredeyse buhar oluyordu delikanlı. Fenerbahçe’nin bu büyük yeteneği oynatması için her maçta zaman yaratılması gerekirken Salih’i oyun dışında tutmak sanırız hocanın kendine göre bildiği özel mahareti! olsa gerek... Kısacası Fenerbahçe gol pozisyonu bulmakta çok da fakir kalırken Eskişehirspor Alper ve arkadaşlarının tüm sahaya yaydığı müthiş tempoları ve üstün fizik gücü maharetleri ile baya bir futbol gösterisi sergiliyorlardı Kadıköy’de... Ancak herkesçe bilinir. Bu futbol oyununda “Kazanan daima haklıdır.”  

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...