Sedat'a yapılan net penaltıydı

07 Mart 2020, Cumartesi 06:58 Son Güncelleme: 07 Mart 2020, Cumartesi 11:22
- A +

Arda Kardeşler, son haftalarda şahit olduğumuz “Kurallara göre değil beklentiye göre maç yönetimi” tavrını devam ettiren bir yönetim gösterdi. Her şey bir tarafa.. Penaltıyı verirsiniz/vermezsiniz, kırmızı kartı atlarsınız... Bir maçın sonuna eklediğiniz süreyi hesaplayamamak ne demek? İki seçenek var: Ya hesaplamayı bilmiyorsunuz demektir ya da maç bir an önce bitsin niyetindesinizdir. Başka bir seçenek yok!

Normal düşmüyor...

Maçta en kritik dakika, 38. dakikaydı. Sedat yerde kaldı, hakem aldatmadan sarı kart gösterdi. Pozisyonu dikkatli izlediğimizde görüyoruz ki Karius kayarak gelirken, dizi ile Sedat’ı bozuyor. Bu temastan sonra Sedat normal düşmek yerine, düşüşünü biraz süslemek istiyor. Hakem de bu düşüşe aldanıyor, asıl darbeyi kaçırıyor. Bırakın aldatmayı, pozisyonda penaltı kararı en doğru karar olurdu.

Verilenler doğruydu 

Maçta verilen iki penaltı ise doğruydu. Faty’nin müdahalesi de Vida’nın müdahalesi de penaltıyı gerektiriyordu. Aynı zamanda bu oyuncular sarı kart görmeli. Bu ihlali gören bir hakem bu kadar net sarı kartları neden göstermez anlayamadım. Aynı şekilde oyunun hemen başında 1. dakikada Rodriguez’in Vida’ya, 25. dakikada ise Lens’e yaptığı faullerde, faulü çalıp kartını göstermediği gibi... Neticede sahadaki yönetim, bir FIFA hakemi için kabul edilebilir seviyede değildi.

Duracağı yeri bilmeli

Neticede sahadaki yönetim bir FIFA hakemi için kabul edilebilir seviyede değildi. 14. dakikada Burak ile Arda Kardeşler arasında ceza sahasında yaşanan çarpışma bu tezi doğrular nitelikteydi. Hakemin nerede duracağını bilip, bir oyuncunun koşu yolunu bu şekilde kapatmaması gerekir.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...