MENÜ

Penaltı atlandı kırmızı hatalı

05 Aralık 2020, Cumartesi 06:58 Son Güncelleme: 05 Aralık 2020, Cumartesi 10:50
- A +

Hakem Şimşek, ikili mücadelelerdeki değerlendirmelerinde ve disiplin uygulamalarında hatalar yaptı. Standardı tutturamadı. 49. dakikada Hadergjonaj’ın Mensah’a ceza alanı içinde yaptığı hareket penaltıydı. Kasımpaşalı oyuncunun kırmızı gördüğü pozisyonda ise sarı yeterliydi.

Dün akşamki maçın hakemi Bahattin Şimşek, ikili mücadelelerdeki değerlendirmelerinde ve disiplin uygulamalarında hatalar yaptı, standardı tutturamadı. 

21. dakikada Ghezzal, Kasımpaşa ceza sahası içerisinde, topu takım arkadaşına aktarmak isterken top, Kasımpaşalı Brecka’nın koluna temas etti. Kasımpaşalı oyuncunun elleri-kolları doğal konumdaydı. Top, kısa mesafeden oyuncunun koluna gelmişti ve savunma oyuncusunun toptan elini kaçıracak kadar vakti yoktu. Bu pozisyonda hakemin, ‘devam’ demesi doğru karardı.

Acımasız bir hareket değil

49. dakikada Mensah, kale sahası üzerinde yüksekten gelen topa vurmaya hazırlanırken Kasımpaşalı savunma oyuncusu Florent Hadergjonaj’ın koluyla Mensah’a bir hamlesi var. Havada dengesiz yakalanan Mensah’ın arkasından yapılan bu hamleyle dengesinin bozulması çok doğal. Burada Beşiktaş lehine penaltı kararı verilse daha doğru olurdu. 54. dakikada N’Koudou, Hadergjonaj’ın faulüyle yerde kaldı. Hakem, direkt kırmızı kartını çıkarttı. Bu pozisyona kırmızı kart diyebilmemiz için hareketin; acımasız ve yaralayıcı olması gerekir. Kasımpaşalı oyuncunun rakibine böyle bir hareketi yok. En doğru karar sarı kart olmalıydı. Kırmızı kart hatalıydı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...