Patlak teker üzerinde...

12 Aralık 2019, Perşembe 06:01 Son Güncelleme: 12 Aralık 2019, Perşembe 11:19
- A +

Yeterli nitelik ve nicelikte hakem kadrosu olmadığı için yine “patlak teker” üzerinde yol alacağımız bir hafta yaşayacağımızı düşünüyorum. MHK’nin iyi niyetinden şüphe duymayanlardanım. Hatalı atama ve ve uygulamaları var ancak kadro darlığı da harekat alanlarını daraltıyor.

Lider Sivas’ın Fenerbahçe ile oynanacağı maça Ali Palabıyık atandı. Başka alternatifi de yoktu. Bu sezon 9. kez sahaya çıkacak olan Palabıyık neredeyse tamamında 4 büyük takımın maçlarını yönetti. Atamaların alt metni bize şu mesajları veriyor:

*Haftaya oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisine Halil Umut Meler’in çıkacağı neredeyse kesinleşmiş görünüyor.

*Kasımpaşa-Beşiktaş maçını yöneten Arda Kardeşler beli ki büyük takım maçı sonrası kırık not almış ve kızakta kalmış.

*11. haftadaki Denizli maçında Beşiktaşlı Diaby’e yapılan yaralayıcı darbeye sarı kart çıkartan Özgür Yankaya, 3 hafta sonra dönüyor.

*Fenerbahçe’nin kazandığı maçlardan sonra, ‘hakemler cezalandırılıyor ve maç alamıyor’ iddiası bu hafta son buldu. Geçen hafta Kadıköy’e çıkan Ali Şansalan, Galatasaray-Ankaragücü maçını yönetecek.

*10. haftadaki Trabzon-Göztepe maçında VAR masasında olan ve Sörloth’un penaltısına tepkisiz kaldı diye eleştirilen Koray Gencerler, bir daha düdük çalma şansı bulamadı. *Kayseri-Rize maçında Özkahya VAR masasında, Aydınus sahadaydı. Kayseri golü öncesi faul beklentisi olan pozisyonu, Aydınus kenarda tekrar izlemesine rağmen gol olarak değerlendirmişti. VAR masasındaki Özkahya haklıysa, Aydınus maç almamalıydı; Aydınus’un kararı doğruysa, Özkahya maç almamalıydı. İkisi de maç aldığına göre hatalı olan kim, onu çözemedim.

*5.haftadaki Beşiktaş- Başakşehir maçı sonrası sözleşmesi fesh edilen Suat Arslanboğa, VAR hakemi olarak lige dönüyor. Daha önce 1 kupa, iki 1.lig maçı yöneten Arslanboğa yakında affa uğrayacağa benziyor.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...