İzah edilemez!

12 Ekim 2018, Cuma 04:24
- A +

Olaylı Konyaspor-Beşiktaş U21 maçıyla ilgili karar açıklandı. Bu ligde temsilci olmadığından, hakem raporu esas alınmış olmalı! 5 Konyasporlu ‘Saldırı’ suçundan 5 maç, 1 Beşiktaşlı ise yine ‘saldırı’ suçundan 2 maç ceza aldı. ‘Saldırı’ maddesinin alt/üst sınırı 5 ila 10 maç... Konyasporlular alt sınırdan cezalandırılmış. Beşiktaşlı futbolcu ise belli ki ‘haksız tahrik’ indirimi yapılarak 2 maç ceza almış! Cezalardan şu anlaşılıyor: ‘Konyasporlu 5 futbolcu toplu halde Beşiktaşlılar’a saldırmış. Bütün Beşiktaşlılar -biri hariç- yedikleri dayağa razı olmuş, hiç karşılık vermeden, el kaldırmadan beklemişler!’

Toplu saldırı var

Bana göre bu cezalar ‘Hayatın olağan akışına uygun değil. Biri saldırırken diğeri seyretmez. Kabul edelim öyle oldu. O halde ortada ‘Toplu saldırı var!’ demektir. ‘Toplu saldırı’ var ise bu kez de Konyasporlular’a neden alt sınırdan ceza verdiğinizi izah edemezsiniz. Belli ki ‘Ya maçın hakemi yaşananları eksik rapor etmiş ya da Hukuk Müşavirliği eksik sevk yapmış. En son seçenek çok daha acı: ‘Ya da Fikret Orman’ın sert açıklamaları sonrası, Disiplin Kurulu her zaman ya ptığı gibi ‘denge(!)’ sağlamaya çalışmış!

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.