MENÜ

Hakemlik adına kara bir turnuva

06 Temmuz 2021, Salı 09:49 Son Güncelleme: 06 Temmuz 2021, Salı 09:49
- A +

UEFA Hakem Kurulu Başkanı Roberto Rosetti, son Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi finallerinin hakemleri Lahoz ve Turpin’i, 'Başarısız performans gösterdiler' diye grup maçları sonrası turnuvadan gönderdi. Buna karşılık, Belçika-Portekiz maçıyla turnuvanın en kötü performansını sergileyen Felix Brych, turnuvanın en çok maç yöneten hakemi oldu ve İtalyaİspanya'yı da yönetecek. Kornerden gelen topa ofsayt düdüğü çalan Danny Makkelie baş tacı edildi; İngiltere-Danimarka'da sahne alacak. 'Son turnuvası' diye Björn Kuipers'e final yönetmesi için dikensiz gül bahçesi hazırlandı.

Net siyasi atamalar

Bu turnuvada siyasi konuların atamaları etkilediği çok açık görüldü. Bu turnuva Hakem Komitesi'nin tüm itibarını kaybettiği bir turnuva olmuştur. 3 hakem ve 2 ülke için Cüneyt Çakır’ın, Taylor’ın, Karasev’in, Hategan’ın Orsato’nun yok sayılması, 2021 Avrupa hakemliği için kara bir turnuva olmuştur.

Çakır'ı izah etmeli

Uluslararası otoritelere göre açık ara turnuvanın en başarılı hakemi Çakır’ın, Son 16'dan ileri gidememiş olması kabul edilebilir değildir. Gururumuz Çakır saha içini çok iyi idare etmiş ama saha dışındaki oyunları yönetememiştir. Şeffaflıktan bahseden Rossetti, perşembe günü İstanbul’dan, İngiltere’ye davet ettiği Çakır’ı, pazar günü tekrar İstanbul’a neden gönderdiğini izah etmeli.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...