MENÜ

Cofie’ye kırmızı Fener’e penaltı

13 Eylül 2021, Pazartesi 08:56 Son Güncelleme: 13 Eylül 2021, Pazartesi 09:00
- A +

Maçın hemen başında doğru bir sarı kart gören Cofie’nin,27.dakikada eliyle Berisha’nın yüzüne bir müdahalesi oldu. Cofie adil olmayan şekilde kolunu açıyor ve rakibinin yaklaştığını bilerek kolunu rakibinin yüzüne doğru götürüyor. Burada ikinci sarı kartla atılsaydı daha doğru olurdu. Bence maçın en kritik anları 38, 39 ve 40.dakikada yaşananlardı. 38’de Serdar Aziz diziyle Yatabare’ye sarı kartlık faul yaptı. Hakem oyunu devam ettirince, 39’da bu kez Yatabare kendisi cezayı kestive koluyla Serdar’ın burnuna hamle yaptı. Net sarı kartlık hareketi Özkahya yine atladı.

Gafil avlandı

Serdar tedavi için oyun alanı dışındayken bu kez Fenerbahçe savunması hata yaptı ve penaltı oldu. Oyun kurallarına göre Serdar’ın sakatlığında rakibi sarı kart görse, Serdar oyun alanında tedavi görecek ve dışarı çıkmayacaktı. Bu dakikalarda yaşananlar üst üste gelince Özkahya gafil avlandı ve penaltı pozisyonunda, pozisyona 55metre uzakta kaldı. Topu sola çeken Henrique, Altay’ın geleceği yöne doğru yani sağına giderek bir anlamda penaltıyı aldı. Kırmızı kart beklentileri oldu ama topun yönü kaleye doğru olmadığı için bariz gol şansı dememiz mümkün değil. Penaltı veriliyorsa sarı kart doğru.

11 dakika eklenmeliydi

51.dakikada Fenerbahçe hücumunda kaleye atılan şutta Goutas’ın sol eli topla buluştu. Kaleye atılan şutta sol eliyle vücudunu genişleterek bence topun geçişini önledi. Penaltı verilse daha doğru olurdu. Maçın ikinci yarısındaki duraklamaları tekrar izleyerek hesapladım. Minimum11 dakikalık duraklama varken hakem 7 dakika ekledi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...