MENÜ

Bir kırmızı, bir penaltı var

01 Mart 2021, Pazartesi 06:58 Son Güncelleme: 01 Mart 2021, Pazartesi 06:58
- A +

Mücadelede iki kritik hakem hatası vardı. 7. dakikada sarı kart gören Ekuban, 52'de Gökhan'ın ayağına bastı ve çift sarıdan atılmalıydı. Son anlardaki Valencia/Bakasetas mücadelesinde Trabzon'un net penaltısını es geçti.

Hakem ekibi açısından zor bir maçtı. Verilen az sayıda kritik karar olsa da maçın önemi açısından uzun süre tartışılabilecek kararlardı. Maç genelinde oyun kontrolünü elinde bulunduran ve oyunculara kendisini kabul ettiren Yaşar Kemal Uğurlu bence iki kritik hata yaptı. Maçın hemen başında, 7. dakikada Ekuban’a doğru bir sarı kart gösterdi. Ekuban maçın 52. dakikasında Gökhan Gönül’le girdiği mücadelede rakibinin ayağına bastı. Burada da bir sarı kart görerek oyundan kırmızı kartla ihracı gerekirdi. Uğurlu bu pozisyonda faul düdüğü de çalmadı.

Ozan'da doğru karar verdi

Hakemler açısından ikinci kritik karar ise 90. dakikada yaşandı. Valencia/Bakasetas kafa topu mücadelesinde hakem, 'Devam' dedi. VAR da devreye girmedi. Valencia kafa topuna yükselirken sol kolunu açarak rakibi Bakasetas’ın yüzüne bir darbesi oldu. Bu pozisyon görüntülere göre net bir penaltı. Buna benzer bu sezon sayısız penaltı düdüğü çalındı. Burada da penaltı düdüğü çalınması gerekirdi. 90+4. dakikada Ozan Tufan rakip ceza sahasında yerde kaldı ama pozisyonda hakemin devam kararı doğruydu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...