MENÜ

Ben Ouanes kırmızı görmeliydi

Abone Ol Google News

14’de Ben Ouanes, rakibi Barış Alper tarafından formasından çekiliyor. Hakem bu faulü görmüyor. Barış Alper’den kurtulmaya çalışan Ben Ouanes, eliyle Barış Alper’in yüzüne kontrolsüz bir müdahalede bulunuyor. Hakem bu pozisyonu değerlendiriyor ve Kasımpaşalı oyuncuya bir sarı kart gösteriyor. Önceki faulü verse belki Kasımpaşalı oyuncu sarı kartlık hamleyi yapmayacak. Devamında Ben Ouanes sinirlenerek, topu yumruğuyla tribünlere vurup, hakemin kararına tepki gösteriyor. Bu dakikada Kasımpaşalı oyuncu ikinci sarı kartla oyundan ihraç edilmeliydi.

Haberin Devamı

Zaha’nın koluna çarpıyor

79’da Winck, Zaha’yı ceza sahasında düşürünce Galatasaray penaltı kazandı ve Winck rakibinin bariz gol şansını önlediği için oyundan ihraç edildi. Topla Zaha ilerlerken, Winck mücadelenin en başında rakibini omuzundan çekerek bozuyor ve topla ilerlemesini engelliyor. Sonraki aşamada topa ayağıyla hamle yapıyor. İlk müdahale çekerek olduğu için ve hakem bu ilk hamleyi değerlendirerek penaltı düdüğü çaldığından, penaltı kararıyla birlikte çıkan kırmızı kart da doğru. Pozisyon öncesi Zaha elle oynadı diye yapılan yorumlara katılmıyorum. Top bence Zaha’nın koluna çarpıyor.

Haberin Devamı

Devam kararı doğruydu

Ceza sahası içinde “tutarak, çekerek, iterek” yapılan ihlallerde, aynı zamanda bariz gol şansı da varsa, ikili cezalandırma devam ediyor ve penaltıyla birlikte kırmızı kart da verilmesi gerekiyor. Galatasaray 3. golü öncesi Berkan’ın Ben Ouanes’e bir faulü yoktu. Devam ve gol kararı doğruydu.

YORUM YAZ