Zor dostum zor!

04 Ekim 2019, Cuma 06:01 Son Güncelleme: 04 Ekim 2019, Cuma 07:00
- A +

Berabere bitirebileceği ilk maçı son nefeste kaybetmiş Beşiktaş için teknik direktörün deyimiyle ‘Hayatın sunduğu fırsat’ maçı... Ancak, ‘Rakip kaleye 30 - 40 metre uzakta oynanan bir oyun fırsat yaratabilir mi?’ sorusunun yanıtı da net; hayır. Evet, rakip bu sürede tek istatistik üretememe pahasına öne çıkmamış ama Beşiktaş da farklı değil, şans yaratacak alana gidecek işleri, bir korner karambolü dışında yapamamış. Tuhaf bir çaresizlik, garip bir tıkanmışlık! Böyle durumlarda basit çözümlerden biri bireysel yaratıcılık ama onu da Ljajic dışında gösterebilecek biri yok. O da takıma ayak uyduruyor. Maçın sonunda ceza sahasına iyice büzüşüyor Beşiktaş. Sınırdan da bir ofsaytla dönüyor. Ama uzatmada hücum etmeye niyeti olmayan takımdan bile gol yediler. Haliyle baştan bu yana izlediğimiz Beşiktaş’tan gayrı bir Beşiktaş izleyemedik. Anlayacağınız, eski bir şarkıda söylendiği gibi: Zor dostum zor...

Gecenin sorusu

Gelecek sezon bu Premier Lig takımından 3-4 oyuncu ülkemize getirilirse ayakta alkışlamayacak kaç taraftar vardır acaba?

Maçın starı

Maç izlemediğimiz için ‘maçın adamı’ndan da söz etmek mümkün değil. Belki başta tribünde ardından televizyon başında acı çekenler olabilir!

Maçın olayı

Wolverhampton dünyanın gözünü diktiği, anlat anlat bitmeyen Premier Lig takımı. Ceza sahasından çıkmıyor ve ilk şutu 67’de atıyor. Ve 4-5 takım üzerinden İngiliz Ligi propagandası tüm gezegene yutturuluyor!

Kısa mesaj

Hayat fırsatlar veriyor ama o sadece bir ihtimal! İhtimali hayata geçirmek gayret ve kolektif bilinçle mümkün. O da Beşiktaş için kısa vadede mümkün görünmüyor.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...