MENÜ

‘Kazandım’ demeyeceksin!

17 Nisan 2021, Cumartesi 06:58 Son Güncelleme: 17 Nisan 2021, Cumartesi 06:58
- A +

Teknolojik destek futbolu tuhaf bir oyuna çevirdi. Olaydan dakikalarca sonra onlarca aksiyonun ardından yavaşlatılmış görüntülere bakarak ‘gerçek zaman’lı bir aksiyon için ‘ penaltı’ kararı verilebiliyor! Görüntüden gerçeklik yaratma sorunu yakında başımıza çok daha büyük işler açacak, benden söylemesi! 

Ağırlıklı olarak Ankaragücü ’nün beklediği, Beşiktaş ’ın aradığı bir ilk yarı izledik. Beşiktaş, Oğuzhan sakatlanıp çıkana kadar organize görüntüde ise de aksiyon yaratacak pasların çoğu ‘ doğru açı/doğru ayak’ formülüne uygun olmayınca ataklar olgunlaşamadan Ankaragücü ceza sahası önünde eridi. İkinci devre de farklı geçmedi. Ta ki Ankaragücü 2-1’i bulana kadar. Gol sonrası onlarda da atabilecekleri fikri oluşunca öne çıkarak Beşiktaş’ı ürküttüler. Orta sahada Atiba/Josef hattı geçmiş performanslarını gösteremeyince Beşiktaş düşmeye başladı. 80. dakika sonrası iki savunmacı orta sahanın oyuna gönderilmesi tam da bu kaygının sonucuydu. Ancak bu da çözüm olmayınca, Gökhan Töre’nin neden olduğu penaltıyla oluşan skorla Beşiktaş ‘kazandım’ dediği maçı kazanamadı ve lige yeni bir heyecan getirdi. 

Gecenin sorusu

Beşiktaş’ın iki golü var ama gollerin asistini yapan yok. Oysa gerek Ghezzal gerek Rosier’nin içeri gönderdiği toplar ‘gol pası’ niteliğinde. Gol var ama onu yaratan pas yok sayılıyor. Tuhaf! 

Maçın starı

Ülke vasatını zorlayan maçta öne çıkan biri olamazdı, yoktu da! Ancak skora istemeden de olsa katkı koyan Klusic ile iki penaltıyı gole dönüştüren Paintsil’in adını anmak gerek.  

Maçın olayı

Kuşkusuz Ante Kulusic’in kendi kalesine iki gol atmış olması... Bir futbolcunun başına gelebilecek en büyük olumsuzluklardan biri. 

Kısa mesaj

Futbolda ‘iyi oynamadan da kazanılır’ inancı tehlikelidir. Ülkemiz futbol vasatı, bu inancı besler ama iyi oynayarak kazanan takım daha çok kazanmak için daha iyi oynamalıdır.  YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...