Gol yüzdesi maçı kolayladı!

09 Nisan 2019, Salı 05:54
- A +

Öncelikle ligin ikinci yarısının gözde takımı Rize’nin performansı, ardından orta saha oyuncularının belirsiz fiziksel durumu Şenol Güneş’i ‘yüksek güvenlikli’ bir plana zorlamış. Beşiktaş savunmacı bir orta sahayla çıktı maça. İlk devre biri kolay diğeri nitelikli iki gol buldularsa da topun ardında gereğinden fazla koşunca soru şu oldu; ‘Acaba bitkin düşerler mi?’. Üstelik ilk yarı boyunca pas oyunu dersleri veren Rize devrenin sonuna sıkıştırdığı golle ikinci yarı için maçı sıcak tutacağını göstermişken. Rize ikinci devre oyunu sıcak tutmaya çalışırken Burak ilk kaçtığı pozisyonda golü buldu. Ne var ki, gol sonrası beliren ‘Burak sorunu’nun tedavi sürecindeki dengesizlikte gol yedilerse de Burak’ın yerine giren genç Güven pansumanı geciktirmedi. Beşiktaş pozisyon/gol yüzdesi açısından muazzam seviyeye çıkınca maç onlar açısından tahmin edemeyecekleri kadar kolay bitti.

Gecenin sorusu

Önceki gün hakeme diklenirken kendini paralayan Emre Belözoğlu, dün akşam Rize tribünleriyle bedensel polemiğe giren Burak Yılmaz. Ülkenin en üst düzey kariyerlerinin tutumlarındaki eğitim sorunu açık değil mi?

Maçın starı

Atiba, Medel ile Dorukhan’ın korumasında takımı çekip çeviren Adem Ljajic. Ve elbette kenardan gelip maçın takım için sıkıntılı hale gelmesini önleyen Güven Yalçın.

Maçın olayı 

Uzun yıllardır Rize halkı takımlarına ilgi göstermiyordu. Takım tempo, çeşitlilik ve futbolu gösterişli hale getirme konusunda olumlu işler yapınca tribün doldu. Sadece kazanmak değil oynayarak kazanmaya çalışınca insanlar futbola yaklaşıyor.

Kısa mesaj

Şenol Güneş’in milli takım tercihinin ardından kafalar karışıktı ama bu maçtaki performansı sanırım tartışmayı noktalamıştır.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...